Murat Çeşmecioğlu

Kişisel Web Sitesi

… O’nu çabuk hareket ettirmek oldukça zordur. Kafası sürekli çalışır, ama vücudu zorla itilmek ister.

Kovalar dünyanın en iyi hafızasına sahip değillerdir, ama pek fazla hafızaya da ihtiyaçları yoktur. Çünkü bir çeşit görünmez antenle öğrenmek istedikleri şeyleri sanki havadan kaparlar. Hiç bir zaman ihtiyaç duymayacakları bilgilerle ne diye akıllarını karıştırsınlar, nasıl olsa osmozlarıyla istedikleri her şeye erişip elde edebildikten sonra? Bunların alışverişten eve listedeki en önemli şeyleri alarak dönmeleri olasıdır. Çünkü, kendilerine göre pek de önemli olmayan şeyleri hatırlamak zahmetine katlanamazlar.

Devamını Oku »

Hediye almayı mı yoksa hediye vermeyi mi seversiniz? Bence hayat hediye vermesini seviyor :) Karma ile iş birliği yapıp vazgeçtikleriniz yerine yenilerini veriyor. Yılın içinde vazgeçtikleriniz, harcadıklarınız, bıraktıklarınız vb. şeyler yerine hep yenileri geliyor. Fakat bu Hayat biraz geç gönderiyor hediyelerini. Yılın ortasında bıraktıklarım için gelen hediyeler kasım-aralık arasında geldi :)

Yeni yıla şunun şurasında 2 gün kaldı. 2010 nasıl geçti diye kendime sorduğumda bu sefer “hep aynı” demedim. Acı – tatlı bir çok şey yaşandı ama genel olarak 2009’dan güzeldi. Heleki şu son 7 aydır başlayan huzur ve mutluluk artık maksimuma ulaştı. Belkide KIŞ’ın hayatıma girmesindendir. Kar, soğuk ve dondurma üçlüsünden sadece bir tanesi eksik. O da kar.

Yıl içinde bir çok irili ufaklı olaylar, unutulmayacak anılar var. Yılın sonunda geriye baktığımda fark ettim ki daha da büyümüşüm, göremediklerimi -belkide çok önce görmem gerekenleri- görüyorum artık; yıl içinde kaçırdığım, kaybettiğim birşey varsa zaten geri dönecektir :)

Geçen senenin sonunda da bir çok iyi dilekle adım atmıştık bu yıla. Bu senede aynı dileklerle, aynı umutlarla yeni yıla girsem yeter benim için.

Bu arada sitedeki kar efekti çok güzel oldu. Kış boyunca kullanmayı düşünüyorum :)

Herkese ve bana; sağlıklı, huzurlu, mutluluk dolu,  sevdikleriyle birlikte geçireceği bir yıl diliyorum. Sözlerimi Sertab Erener’den bir şarkı ile bitiriyorum:

“Belki birden bire yeniden başlamam gerek
Eskiden taptığımı bugün taşlamam gerek
Yeni bir aşk, yeni bir iş, yine gülecek bir neden lazım
Yeni bir duruş, yeni dokunuş, tek tek keşfetmem lazım”