Murat Çeşmecioğlu

Kişisel Web Sitesi

Bugün bisikletsiz gezmeye karar verdik. Önce trenle Alsancak’a geçip Kordon’a gittik. Kordon boyunca yürüdük, gezindik.

Bu İzmir gezisinden anladım ki İzmir hakkında bilinen 3 şey yalan:

  1. İzmir Kordon’da yaklaşık 1,7 km.lik sahil şeridi cafe, bar, restoran dolu fakat hiç biri kumru yapmıyor.
  2. Her köşe başında lokma satılıyor diyenler yalan söylüyor. Biri ölmeden lokma yemeniz imkansıza yakınmış.
  3. “İzmir’in kızları güzeldir” önermesi tamamen bir şişirmedir, asılsızdır ve yalandır!

Kordonda yemek yedikten sonra Konak’a geçtik. Biraz içeriye doğru girip sokakları gezdik. Akşam olduğunda meydana dönmüştük. Tekrar Alsancak’a yürüdük. Yolda Starbucks molası verip bişeyler içtik. Trene binip otele geri döndük.

Ben o gece sabahlamaya karar verdim. Aklımdaki bir planı uygulamak için çalışmalara başladım :)

Saat sabaha yaklaşınca biraz balkondan manzarayı seyrettim. Sonrasında yarım saatlik bir uykunun ardından kalkıp otelden çıkış yaptık.

Gece internetten bulduğumuz kumrucuya gidip kumru yedik. İzmir Bostanlıdaki Kumrucu Ömür’ü tavsiye ediyorum :)

Vapura binip Alsancak’a geçtik. İzmir lokması aradık fakat bulamadık. İzmirlilerin lokmaya artık rağbet etmediğini öğrendik. Ancak cenaze olduğu zamanlarda camilerde dağıtılıyormuş. Başka bir tatlı yiyip Konak’a geçtik.

Konakta biraz fotoğraf çekildik ve bisikletleri kiraladığımız yere gittik. Bisikletleri bırakıp havaalanına gittik. Sonrası eve dönüş yolculuğu…

Oh be sonunda tatil yaptım lan :) Mutluyum, huzurluyum…

Okulu, yazdığım projeleri, siteleri bırakıp İzmir’e kaçtım bugün :) Tamamen plansız, programsız bir geziydi. Tek karar verdiğimiz şey bisiklet kiralayıp İzmir’i gezmekti.

Uçaktan indikten sonra Konak’a geçmek için otobüs planımızı iptal edip trene ardından metroya bindik. Konak’tan bisiklet kiralayacağımız yere gittik. Fakat bisiklet kiralayan adam kilit vermedi. İzmirde hırsızlık olayları çok oluyor dedi.

300 metre ilerde yemek yemek için bisikletleri ağaca dayadık, yanında oturuyoruz. Yanımızdan geçen kız “Aaa bisiklet hadi çalalım” dedikten sonra bizle gözgöze geldi. Doğruymuş dedik :)

Vapura binip Bostanlıya geçtik. Ordan kalacağımız yere gidip çantalarımızı bıraktık. Biraz dinlendikten sonra dışarı çıkıp yemek yedik. Sahilde oturup birer kahve içtikten sonra otele geri döndük.

Bütün günün yorgunluğu üzerimize çöktüğü için şimdi yatıyorum. Yarın daha güzel olacak :)