Murat Çeşmecioğlu

Kişisel Web Sitesi

Bu eklenti 21 Ağustos 2011 itibariyle güncellenmiştir. Bu tarihten önce indirip, kurup, çalışmıyor sanıp sildiyseniz lütfen tekrar indirin :)

Daha önce eklentimsi birşey yazmıştım. Yandaki menüde en üstte gördüğünüz MSN kısmından bahsediyorum. Kendi MSN’imle senkronize bir şekilde çalışıyor. Yeni eklemtim daha farklı birşey.

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle bloglardaki yazılar daha çok paylaşılmaya başlandı. Bunun sonucunda birbirine benzer bir sürü eklenti çıktı. Fakat “eğer yoksa kendin yaz” felseme göre istediğim gibi bir eklenti yoktu :) Bende kendim yazmaya karar verdim.

Eklentiyi WordPresse  yükleyip çalıştırdığınızda yazılarınızın sayfasında yazının sonuna sık kullanılan paylaşım butonlarını ekliyor. Bunlar neler: Facebook beğen ve gönder, Facebookta paylaş, Twitter’da paylaş ve Google +1 butonları.

Neden Facebook beğen ve Facebook paylaş butonlarının ikisinide kullandığımı başka bir yazımda açıklayacağım.

Güle güle kullanın. Bir probleminiz olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.

Değişim Günlüğü

v2: 21 Ağustos 2011 – Ufak bir bug vardı, düzeltildi.

v1: 9 Temmuz 2011 – İlk sürüm.

İndir

Kaç yıldır “Murat senin neden facebook’un yok?”, “Murat twitter’da var mısın?” gibi sorular soran arkadaşlarım; sizlere güzel bir haberim var: Sonunda sosyal medya alemine giriş yapmış bulunuyorum. (Alkışlar)

Facebook’u sevmemem sebebiyle o kısmı pek beklediğiniz gibi olmadı ama diğerleri çok iyide oldu çok güzel iyi oldu.

İzmirde, geceleyin verdiğim ani bir kararla (kovaların ne yapacağı belli olmaz demiştim) sosyal medyaya girdim. Zaten isimlerimi almıştım. Sadece yazmaya başlamak ve servisleri birbirine bağlamak kalıyordu.

Benim için önemli olan kullanışlılık ve mobilite olduğu için buna göre bir seçim yaptım. Hepsini tek bir yerden yöneteceğim şekilde hepsini bağladım.

Kullanılan servisler:

  • Twitter
  • Friendfeed
  • Facebook
  • WordPress. Yani bu site :)

Devamını Oku »