Murat Çeşmecioğlu

Kişisel Web Sitesi

Facebook Auto-Like Script

18 Temmuz 2012 tarihinde güncellenmiştir.
+Kodlardaki <doctype> nedeniyle oluşan uyumsuzluk giderildi.

Geçen gece bir arkadaşın isteği üzerine yazdım bunu. Sayfanıza gelen kullanıcıları -istemedikleri halde- facebookta beğendirebilirsiniz :)
Sayfanızın neresine gelip tıklarlarsa tıklasınlar eğer facebook’ta oturumları açıksa haberleri bile olmadan profil sayfalarında sizin istediğiniz şeyi beğenmiş olacaklar.

Blogspot Kullananlar:

Buradan sitenizde kullanmak için şifrelenmiş kodunuzu oluşturuyorsunuz ve tasarımınızda <body> etiketinden hemen sonraya kodları yapıştırıyorsunuz.

Demoda verdiğim kodları eklediğinizde blogspot bazı işaretleri silebiliyor. Bu yüzden üstteki sayfadan adresinize göre şifreleyip kullanıyorsunuz.

CNSY’ye teşekkürler.

WordPress ve Diğer Sistemleri Kullananlar:

Yukarıda verdiğim linkten şifreleyip kullanabilirsiniz. Hiçbir sakınca yok. Aşağıdaki demo linkinden kodların normal halini görebilirsiniz. Web sayfanızda <body> etiketinden hemen sonra kodları yapıştırdığınızda çalışacaktır.

WordPress kullanıcıları görünüm menüsünden header.php dosyasını düzenleyerek <body> etiketinin altına kodları yapıştırabilirler.

Şifreleme Sisteminin Kullanımı:

Zaten şifreleme sayfasına girdiğinizde sadece adres yazmak için bir kutu göreceksiniz. Oraya adresinizi yazıp butona basın. Çıkacak olan kodları kopyalayıp <body> etiketinin altına yapıştırın.

Normal bağlantı yerine facebook sayfanızı beğendirmek istiyorsanız adresi http://facebook.com/sayfaadı şeklinde yazabilirsiniz.

154 Yorum

 1. #1 fatih tarafından, tarihinde

  merhaba halen çalısıyor mu bu autolike olayı ?

 2. #3 nakışcı tarafından, tarihinde

  merhaba murat bey joomla ile site yapıyorum… kodları index.php ye kopyaladım body nin altına yani acaba sayfanın url sınde mı hata yapıyorum sizce http://www.facebook.com/pages/Ankarasavasi/439722709403859?ref=tn_tnmn sayfa url si bu

 3. #4 nakışcı tarafından, tarihinde

  merhaba hocam yardımın için şimdiden teşekkür ederim web tasarım işiyle uğraşıyorum ancak bu otomatik beğeniyi yapamazsam karizma tırt olacak anlayacağın fena yardıma ihtiyac var istersen özelden de yazarsan sevinirim.

  • #5 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Nasıl bir sorun çıktı? Web tasarım işiyle uğraşıyorsanız javascript ve jquery’den anlıyorsunuzdur.

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi