Murat Çeşmecioğlu

Kişisel Web Sitesi

Nokia E63 Hackleme ve Kullandığım Pogramlar

Bu yazımda Nokia E63 için kullandığım ve tavsiye ettiğim programlardan bahsedeceğim. Bu programların bazılarını kullanabilmeniz için telefonunuz

Yeni nesil Symbian telefonlara program yüklemek için sertifika olması gerekiyor. Eskiden Nokia 6600 kullanırken herşey daha basitti :) Artık hem güvenlik için hemde (bence) Ovi Store’dan para kazanan geliştiricileri korumak için program yüklemeler sertifikaya bağlandı. Bu yüzden tüm programları yükleyebilmek için telefonu hacklemenizi öneriyorum.

Eskiden bu işlem için telefona uygun sertifika alıp, sertifikasız programları sertifikalamak gerekiyordu. Bunun için cihazın IMEI numarasını kim olduğunu bilmediğiniz çinlilere gönderiyordunuz, onlarda size bir adet dosya gönderiyordu. Bu durum güvenilmez olduğu için pek bu işe yanaşmıyordum. Çünkü telefonun klonlama ihtimali vardı. Artık bunlar geçmişte kaldı. Farklı yöntemlerle IMEI’nizi çinlilere vermeden telefonu hackleyebiliyorsunuz.

Yazının sonunda kendi kullandığım ve tavsiye ettiğim programların bir listesini verdim. Sitesinden indirebileceklerinin linklerini yazdım. Diğerlerini ise ben paylaştım. Sizinde kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz uygulamalar varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Nokia E63 Hackleme

Kullandığım ve Tavsiye Ettiğim Programlar

36 Yorum

 1. #1 hakan tarafından, tarihinde

  abi bu hack e72 de de oluyor mu

 2. #3 EMRE tarafından, tarihinde

  joikuspot,free unrar,kill me,gmail,panoman,camera fx,joyeye fx programları ücretsizmi tele kurdumda sonra sprun olmasınn

  • #4 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   free unrar, kill me, gmail ücretsiz. Diğerleri “orjinalden kopya” :) Bir sorun olmaz.

 3. #5 devrim tarafından, tarihinde

  çok teşekkür ederim sorunsuz çalışıyır

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi