Uzun süredir Blog yazamadığımın farkındayım. İş-güç ve yoğunluk nedeniyle fazla ilgilenemiyorum. Bir blog yazıp birkaç güncellemeyi paylaşmak istedim.

Yaklaşık 4 ay önce Nokia E63 ile kullandığım Symbian platformunu bırakıp Nexus 4 ile birlikte Android’e geçtim. Mutluyum, gururluyum. Telefon gerçekten çok hızlı ve hiç bir takılma, sorun, resetlenme olmadı. Stock rom ile bir harika. Google Now henüz Türkiye için pek yararlı olmasa da işini iyi yapıyor. Telefonun ön tarafında harici bir tuş olmaması çok güzel. Tüm tuşlar ekranınızda. Ekranın altındaki bildirim ışığı, Nokia’dan kalan alışkanlığım Navi key altındaki bildirim ışığı ile aynı işlevi yapıyor. Tabiki Android’in güzelliklerinden birisi de bu ışığın rengine ve yanıp sönme sıklığına kadar müdahale edebiliyor oluşunuz.

Telefonu aldıktan 1 hafta sonra Furkan’a götürdüm. Kendisi Android Türkiye Yetkili Servisi benim gözümde 🙂 Rootlayalım falan dedi. Şimdilik kalsın dedim. Stock halde ihtiyaçlarımı karşılıyordu. Sonraki haftanın ortasına doğru kullanmayı düşündüğüm programların yönetici yetkisi gerektirdiğini gördüm. Rootlayalım gitsin dedim ve Furkan’ın ellerine bıraktım. 10 dakika sonra hazır bir şekilde geri verdi 🙂

Sonraki hafta yedeklerimi alıp yeni bir rom kurmuştum. Cyanogenmod dünyada en çok kullanılan romlardan bir tanesi. Ancak ben alttaki Google Now butonunu özelleştirmek istiyordum. Araştırmalarım sonucu Pac-Man adlı romun Cyanogenmod, AOKP ve ParanoidAndroid isimli romların karışımı olduğunu öğrendim ve onu kurdum. 3-4 gün sonra Cyanogenmod’un gecelik sürümlerinde istediğim özelliğin geldiğini öğrendim ve ona geçtim. Artık başka roma geçmem.

Bu arada 18 Mayıs’da Ankara’da düzenlenen C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girdim. Sınavın sonrasında kuzenlerle piknik yaparken telefonla birlikte yere düştüm. Kırılmaz dedikleri Gorilla Glass arka camı kırıldı 🙂 Pazartesi Ankara’daki yetkili servise teslim edip Uşak’a geçtim.

4-5 ay boyunca iş durumu sebebiyle Uşak’tayım. İnternetin pek yok. Alttaki cafelerin internetini kullanıyorum. İki tane de WEP şifrelemesi kullanan modemi kırdım. Evin kenarından köşesinden internete girmeye çalışıyorum.

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi