Berlin KaplanıGeçen çarşamba günü Fatma ile Ata Demirer’in Berlin Kaplanı filmine gittik. Biraz meraktan biraz da başka doğru düzgün film olmamasından dolayı gitmiştik. Hazır gitmişken izlenimlerimi yazmadan edemedim.

İlk başka “güleriz, eğleniriz” diye düşünmüştüm ama filmdeki espriler Ata Demirer’den beklenilmeyecek kadar azdı. Ata Demirer diyince aklıma komedi geliyor ama sadece 3-4 sahnede güldüm. Film sıkıcı değildi ama basit bir konusu olduğunu düşünüyorum. Almanyalı bir boksör borca giriyor. Tam bu anda Türkiye’de bir tatil köyüne ortak olduğunu öğreniyor. Türkiyeye gelince bir kıza aşık oluyor…

Yan oyuncularda filmi çok fazla götürememiş bence. Herşey Ata Demirer’in üstüne kalmış. Belki başka yan oyuncularla daha farklı bir yapım ortaya çıkabilirdi. Almanyadaki sahneleri başarılıydı. Almancı taklidi de tam oturmuştu. Oraların havasını seyirciye veriyordu.

Sonuçta vakit geçirmek için gidilebilecek bir film ama çok fazla birşey beklememek gerekiyor.

http://www.berlinkaplani.com

Türk yapımı filmlere biraz mesafeli davranıyorum ama bu aralar gitmek istediğim filmler listesinde türk yapımları çoğunlukta:

  • Kimsin sen?
  • Süpertürk
  • Hayalet Sürücü 2: İntikam Ateşi

1 Yorum

  1. #1 Bayram Yogurtcu tarafından, tarihinde

    Henüz filmi izlemedim fakat anlattığına göre zaman harcanacak tarzdan bir film. Kimsin sen filmini başkaları da öneriyorlar ona gidebilirim.

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi