Murat Çeşmecioğlu

Kişisel Web Sitesi

Xiaopan İle Wireless Şifre Kırma WPA WEPUzun süredir wireless şifre kırma işlerim için Xiaopan kullanıyorum. Öncesinde kullandığım Beini adlı linux sürümü artık geliştirilmiyor. Bu yüzden Xiaopan’a geçtim. İkisi de Tiny Core Linux adlı linux çekirdeğini kullanıyor. Bu yüzden fazla bir RAM ve işlemci kullanımı yok. İçerisinde wifi şifrelerini kırmak için gerekli tüm programlar var ve gün geçtikçe geliştirilmeye devam ediyor. Hemde elime yeni geçen TP-Link marka TL-WN722N model USB Wifi alıcı ile sorunsuz çalışıyor. Bu yazıda anlattıklarımı video olarak yazının sonuna da ekledim. Devamını Oku »

Bazen linux sürümünüzde herhangi bir bağlantı yönetici bulunmaz. Bu gibi durumlarda konsola geçip ağa bağlanmanız gerekebilir. Örneğin Beini’de böyle oluyor.
Hemen hatırlatayım: Bu işlemler için ağın adını ve şifresini bildiğini varsayıyorum. Örneklerde kablosuz kartımız wlan0, kullanacağımız kablosuz ağın adı Einstein, şifresi ile 18791879 olsun. (evet, iki kere doğum tarihini yazmış :) )

Bağlantı işlemi genel olarak iki adımdan oluşuyor:

  1. Ağa bağlanma
    • Şifresiz ağa bağlanma
    • WEP şifrelemeli ağa bağlanma
    • WPA şifrelemeli ağa bağlanma
  2. IP adresi alma

Devamını Oku »

03.01.2011 – Düzenleme ve ekleme: WPA yakalayamıyorum diyenler için bir düzenleme ve ekleme yapma gereği duydum. Daha kesin olduğunu düşündüğüm bir yöntem yazıyorum. Lütfen yazıyı tekrar inceleyiniz. Düzenleme yaptığım yerleri yeşil ile yazdım. Teşekkürler.

Eski sitedeki yazımı düzenleyip tekrar yayınlıyorum. Bu yazıda BackTrack4 ile WPA şifrelerini kırmayı anlatacağım. Öncelikle ne yaptığımızdan bahsedeyim. Amacımız handshake adı verilen, modemle bağlantının kurulmasını sağlayan şifreli paketi yakalamak. WPA kırarken bir sürü paket toplamamız gerekmiyor. Bir tane handshake paketi ile kırabiliyoruz. Birinci aşama bu paketi yakalamak. İkinci aşama ise bu paketi elimizdeki şifrelerle karşılaştırmak. Bunun için elinizde satır satır şifrelerin olduğu bir metin dosyası gerekiyor. Diyelim ki elinizde 1’den 10’a kadar sayıların olduğu bir liste var. Benim şifrem 11 ise kıramassınız :(

Devamını Oku »