… O’nun için, bulduğu şeyin keşfedilmeğe değer olmasını sağlayın. Eğer öyle olmazsa aslını öğrenmek için hiçbir zahmete katlanmayacak ve yeni bir bilinmeyenin örtüsünü kaldırmak, için oradan uzaklaşacaktır.

O’nu elde etmek isteyen bir kız, herşeyden önce biraz entrika çevirmeli. Açık bir kitap hiçbir zaman O’nun merakını uyandırmaz. Kapalı sayfalar O’nu çeker. Bu sayfalar ne kadar kapalıysa, O’nun dedektif içgüdüsünü uyandırmak için o kadar iyidir. Kova’nın sorularını, incelemelerini sürdürmesi önceleri doğal olarak kızın gururunu okşar. Ama kendilerine servis yapan garsona da aynı merakı göstermesi kız için pek hoş bir durum değildir.

Kova erkekler insanın içine dokunacak kadar kibar ve halim selim olabilirler. Ancak, yüzeydeki bu sakinliğin bir seraptan başka bir şey olmadığını unutmamak için parmağınıza şöyle parlak mavi bir ip bağlasanız iyi olur. Görünüşteki uysallığının da… O, bir kadının azıcık fırsatçılığını bile hoş görmeyecektir. Şayet sizin kendisini istismar ettiğinizi hissedecek olursa, ne yapacağı belli olmayan bu Kova’nın cazibesi öyle çabucak yok oluverir ki Cary Grant’ın James Cagney’e dönüştüğünü, bir greypfrutun yarısını suratınıza fırlatacak kadar kendini kaybettiğini görürsünüz, işin asıl korkutucu yanı, son derece öfkelenen Kova’nın böyle korkunç bir hareketi pekala yapabilecek kabiliyette olmasıdır.

Kova abartılı jestlerle size ilân-ı aşk edecek bir tip değildir. Bir kara hindiba çiçeği koparıp sanki bir orkide getirmiş gibi size uzatması mümkündür. Dürüst olmak gerekirse, çok mümkündür. Size vizon kürkler, elmaslar armağan etmeyecektir. Ama o’nunla yaşanan bir hayat, vizon kürk olmasa da, göz alıcı olabilir.

Şimdi cesaretle en kötü gerçeğe bakalım. Hiç bundan kaçınmaya ya da içinizden dualar etmeye kalkmayın. Sıkı durun, geliyor. Yengeç’in, Oğlak’ın, Aslan’ın ve Terazi’nin aksine, bebeğin şekerden hoşlandığı gibi Kovalar evlenmekten hoşlanmazlar. Doğrusunu söylemek gerekirse, bunların çoğu elinden geldiğince evlenmekten kaçar. Pek nadir bir Kova erkeği genç yaşta evlenmeye ayartılabilir. Ama istatistiklere göre böyle olaylara pek sık rastlanmıyor.

Kova, erkekleri aşkın fiziksel ifadesinde pek rahat olamazlar. Şu ilk “iyi geceler” öpücüğünün gerçekleşmesi uzun zaman alabilir. Yalnız kabul etmek gerekir ki, çoğunlukla bunu beklemeye değer, çünkü geciktikçe güzelliği artar.

Kova’lar geç evlenirler, ama genellikle, eninde sonunda evlenirler. Son bekar arkadaşı da Bermuda’ya balayına gittikten sonra Kova ayılır ve burada, herkes çözümlediği halde, kendisinin henüz soruşturmaya bile başlamadığı bir sorun olduğunu farkeder. Tabii ki buna katlanamaz ve pat diye evlenme teklifini yapıverir! Aniden, kuşkusuz. Uranüs bu, bilirsiniz ya!

Önceleri O’nun bir derse ihtiyacı olduğunu düşünür ve sizi daha atak bir aşığınıza kaptırdığım zannetmesine neden olacak şekilde davranmaya karar verebilirsiniz. Asıl feda edilenin kendinizin olabileceğiniz konusunda sizi uyarmak isterim. Sizin kalbi kırık Uranüslünün, gözlerinde sahip çıkma ateşiyle peşinizden koşacağı yerde, birkaç sessiz gözyaşı dökerek: “Ne yapalım…” deyivermesi daha olasıdır. Küçültücü bir kolaylıkla, sizsiz yaşamını sürdürecektir. Hatta, şu tahammül edilmez soruyu bile sorabilir; “Arkadaş kalamaz mıyız?” Şiddetle “Hayır” diyecek olursanız, omuzlarını silkerek, ağır ağır yürüyüp gidecektir.

Kıskançlık O’nun harcı değildir. Size, güvenilmez olduğunuzu kanıtlayana kadar, güvenecektir. Doğal olarak güvenen bir insan olduğundan değil, yaptığı analitik incelemeler karakteriniz hakkında O’nu tatmin edici bilgileri verdiği için. Doğum halitasında güçlü ters etkiler olmadıkça, yersiz kuşkulara ve sahip çıkma duygularına kapılmaz. Pek nadiren kıskançlık duygusuna kapılsa bile, kendine hakim olduğu sürece bunu asla anlamayacaksınız.

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi