… O’nun yüreğini ısıtan her şeyin kesinlikle desteklenmesi gerekir.

O, çevrenizdeki en iyi ekmeğini taştan çıkaran kişi olmayabilir. Ama, dünyaya yararlı birşey icat etmeye ya da Mars’a ayak basan ilk insan olmaya yeteneklidir; hem de orada kendini evinde gibi hissedecektir. Bütçenin sarsıldığı zamanlarda bile, Kova Burcundan bir insanı her zaman köşe başında bir sürpriz bekler. Tabii, zengin olan, hatta milyoner olan bazı Uranüslüler vardır; ama yüksek bir gelir düzeyi pek nadiren O’nun yüreğinde yanan ihtiras halini alır. Gördüğünüz bütün zengin Kovalar muhtemelen o zenginliğe tesadüfen konmuşlardır. Kesin olan bir şey, ona aç gözlülükle sahip olmadıklarıdır. Şayet şişkin bir banka defteri varsa, mutlaka genel olarak insanlığın yararı için ya bir madde ya da bir fikir üretirken şişmiştir. Ya da o parayı kendi eksantrik yaşlılık yıllarında kullanmak için biriktirmiştir. Kim bilir? Günün birinde zaman makinasında bir seyahat yapmak isteyebilir ve o gün için cebinde yol parası olacağından emin olmak ister. Çoğu zaman para konusunda makul olacaktır. Ama paranız varken biriktirin ve taksit hesaplan açmayın. Sizin hesabınıza büsbütün titizlenmekten hiç vazgeçmeyecektir. Bazen birden patlak veren bir cömertlikle sizi şaşırtabilir.

Sakın kendi işiniz, mesleğiniz yüzünden O’nun karnını doyurmayı ya da düğmesini dikmeyi ihmal etmeyin. Sakın hanım arkadaşlarınızın O’nun kanepesine kamp kurmalarına ya da telefonu saatlerce meşgul etmelerine izin vermeyin. Ve sakın, tavan arasındaki eski topunu bulmanızı, ya da parmağındaki kıymığı çıkartmanızı istediği zaman TV seyretmeye ya da roman okumaya dalmayın. Birkaç nedenle sizinle evlendi. Gerçi aşk bunun bir parçası olabilir, ama en önemli neden, sizin O’nun etrafında dönmenizdi. O’nun çevresinde her zaman patates püresi yapacak, düğme iliklerini örecek, kaybolan eşyalarını bulacak, arada sırada batan kıymıkları çıkartacak birinin bulunması lazımdı. Televizyonun, okumanın ya da hanım arkadaşlarınızın bu görevlerinizi aksatmanıza sebep olmalarını hiç hoş görmez. Kafasındaki iyi bir eş ve anne fikri oldukça basittir; kendisini sürekli bu işe adayan bir kadın. Kendisi öylesine ilginç sürprizlerle doludur ki, kafanızı ve duygularınızı harekete geçirmek için günlük TV dizilerine, kadın magazinlerine, hanım arkadaşlarla kafa kafaya vermeye hiç ihtiyacınız olmayacak. Sizi harekete geçirmeye zaten kendisi yetecek. Kendi yeni projelerine daldığı ve ne yaptığınıza pek dikkat etmediği zamanlarda, her zaman hanımların dedikodularına katılabilirsiniz. Yeter ki, parmağı acıdığı vakit aman yanında olmayı unutmayın. Çünkü ihmal edildiği zaman asıl başağrısı kendisi olabilir.

Galiptir, pek çok şeyde realist olan Kova, ilk aşkını asla unutmayacaktır. İlk çıktığı kızı değil, O’na ilk kez gökkuşağını veren kızı unutmayacaktır. Arada fark var. Bir Kova ilk aşkını ayrıntılarıyla anlatabilir, bu da esini rahatsız eder. Çare O’nun ilk aşkı olmaktır.

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi