Bu yazıda şifre konulmamış ve sadece MAC filtrelemesi ile korunan ağlara nasıl giriş yapabileceğimizi anlatacağım.

Eğer bağlanmak istediğiniz ağ şifresizse ve yeterli bir sinyal kalitesine sahipseniz, buna rağmen bağlanamıyorsanız kablosuz modemde MAC filtrelemesi olduğu ihtimalini düşünmeniz gerekli. Hem de ağda birilerinin bulunduğunu görüp sizin bağlanamamanız durumunda bundan iyice şüphelenebilirsiniz.

Öncelikle ağda izinli olan bir MAC adresi bulmamız gerekiyor. Bunun için kartımızı dinleme moduna geçirip ağı dinlemeye başlıyoruz. Bağlı olan birini bulup MAC adreseini kendi kartımızın MAC adresi olarak ayarlayacağız.

MAC adresi bulmak için ağı dinliyoruz

Bağlı olan bir kulanıcı var. Bu kullanıcının MAC adresi AC:81:12:50:58:57

Şimdi yapmamız gereken, kartımızı monitör moduından çıkartıp kapatmak ve MAC adresini değiştirmek.

Kartı monitör modundan çıkarttık ve kapattık

Şimdi sıra kartın MAC adresini değiştirmeye geldi. Kullanacağımız komut: ifconfig wlan0 hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx

xx olan yere yeni MAC adresimizi yazıyoruz.

ifconfig wlan0 hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx

İlk ifconfig çıktısı ve ikincisi arasında MAC adreslerini karşılaştırabilirsiniz. Daha sonra tekrar bağlanmayı denediğimizde bağlanabildiğimizi göreceksiniz.

Bağlandık ve IP adresi aldık

 

23 Yorum

 1. #1 nazmi tarafından, tarihinde

  merhaba, wpa olan şifreyi kırdık, çok basit bir şifre koymuşlar, fakat aynı isimden toplam 12 adet modem ve acses point var. Şifre hepsinin aynısı, şifre ile girmeye çalışsamda başarılı bir sonuç olmadı. MAC filtreleme ile koruma sağlanmış. BACK TRACK ile önceden tespit ettiğim tüm MAC ADRESLERİNİ; MAC CHANGER diye bir programla değiştirerek denesemde yine başarılı olmuyor. Girmeye çalıştığım saatler bu mac adreslerin faal olmadğı saatler. MAC FİLTREME yanı sıra başka bir sınırlama getirilmiş ihtamali var mıdır. Teşekkürler

 2. #3 Ümit C.Y. tarafından, tarihinde

  Murat hocam mac şifresini buldum backtrackla cihazn mac adresini değiştirdim windowsa geçtiğimde mac adresim yine aynısı oluyo windowstanda değiştiriliyo fakat denemedim sorunla karşılaşan arkadaşların bilgileri olsun : )

 3. #4 bahadır tarafından, tarihinde

  şimdi olay şuki şifreyi bulmama mac değişikliği yapmama rağmen tıkladıgımda şifre sormadan direk bağlantı hatası veriyor. o ağdaki bilgisayarlardan birinin adını yazmam buna çözüm olabilir ama ağdaki bilgisayarların adını nasıl öğreneceğim her hangi bir bilginiz varmı?

 4. #6 ali tarafından, tarihinde

  hocam ben yaklaşık 3 ay bi kablosuz ağı kullandım ama şimdi sinyal iyi olduğu halde bağlanamıyorum şifresi de aynı ağ tanımlanıyor dedikten sonra bağlantı kesiliyor acaba mac filtresi mi kullanmaya başlamış bileyim de ona göre uğraşayım mac klonlamayla şimdiden teşekkürler…

  • #7 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Şifresinin aynı olduğundan emin misiniz? Şifreyi tekrar kırmayı deneyebilirsiniz. Hala aynı şifreyse MAC adresini klonlamayı deneyin.

 5. #8 ömer tarafından, tarihinde

  slm murat bey benimde 300 mt yakınımda bulunan hastaneden wirelles sinyali alıyorum. % 25 falan.
  şimdi bazı sorularım olacak:
  1) ben bu hastanenin misafir ağına bağlanmak istediğimde bağlandı diyor sınırlı bağlantı diye uyarı çıkıyor. hastane ismi geliyor orda hasta yakınıysanız veyahut öğrenciyseniz hastanemizin bilgi işlem bölümünden kullanıcı adı ve şifre alarak interneti sınırlı bir şekilde kullanabilirsiniz deniyor… kullanıcı adı ve şifre aldım ama kimlik bilgilerimi doldurarak birde formda imza mevcut… şu an bu tahminimce mac filtreli veyahut firewallı bu ağı kullanıyorum yalnız indirme yapamıyorum direk hastane linki geliyor ve ingilizce indirme yapılamaz yazıyor…
  kullandıkları sistem Astaro securtiy system

  şimdi sorum bu açık ağa bir ayar çekebilirmiyiz yani güvenlik yazılımını kaldırabilmemiz mümkünmüdür ??

  not: ayrıca yine aynı hastanede wep şifreye sahip bir sürü gb-5 gb-6 gb-7 adlı wep şifreli ağlar mevcut ve sinyallerde şu anda 2 diş seviyesinde atheros çipsetli Dell laptobumda yardımlarını bekliyorum…

 6. #9 emin tarafından, tarihinde

  netsafe kırmak mümkün mü?

 7. #11 murat tarafından, tarihinde

  Abicim ben BACKTRACK 5 kullanıyorum belirli bir noktaya geldim ondan sonrasında bazı komutları kabul etmedi acaba Backtrack 5 ile ilgili bir kaynak var mı?

 8. #12 MURAT tarafından, tarihinde

  selam murat abi ben şifre kırdığım halde bağlanmadı ağ da birileri vardı bende mac filtreyi aştım ama bir türlü bağlanmıyor.Üstelik aynı ağı iki defa daha kırdım ama şifre aynı çıkıyor.Neden olabilir.

 9. #13 murat hatip tarafından, tarihinde

  Murat beu merhaba mac adresi filtreleme olan bir modeme android islemcili bir cihaz (galaxy note 2) ile baglanmam mumkun mu elimde ağa bağlı olan win7 isletim sistemli bir pcnin mac adresi var bu mac adresini android telefonumun mac adresiyle degistirebilirmiyim? Ilginize tesekkurler

  • #14 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Android telefonumu alali daha 1 ay oldu 🙂 Bununla ilgili yazilar gelecek.

 10. #15 YILKI tarafından, tarihinde

  merhaba murat bey yeni yere taşındık gene wep li net lazım oldu ve 2-3 tane de var. ama ne hikmetse paket toplamaya geldimi olmuyor.3-5-100 200-1000 falan kalıyor.en fazla 9000 olduydu o da 1 sefer. bazende çok paket topluyor ama data sıfır da kalıyor. her seferinde 246 ivs var 5000 lazım diyor neden ikisini birden toplayamıyor.paketler çok kısa sürüyor.
  ayrıca 1.5 yıl önce kırmama yardımcı olan anlatımınızda “airodump-ng -c 11 –bssid mac adres –ivs -w ağ ismi mon0” şeklinde ki komutun “–ivs -w” yazan kısımda sanki başka bir şey yazıyordu gibime geliyor. — ivs yoktu da -wep şeklinde yazıyordu gibime geliyor. yanılıyormuyum yoksa.
  yardımcı olursanız sevinirim.
  şimdiden teşekkürler.

 11. #16 Bilal tarafından, tarihinde

  murat abi merheba.Allah rizasi icin cevap ver..
  Oturdugum yerde 9 tane aktif wifi var hepsininde sinyali tam cekiyor.92-93 % OLMADI BI anten aldim ust kata yerlestirdim cok iyi cekiyor.
  Eskiden 1 tanesinin sifresini bilirdim cok rahat kullanirdim adam cok akilli cikti gitti MAC FILTRE Yapti wifi-ya simdi baglanamiyorum.yani sorum su MAC FILTRELI AĞ-A NASIL BAĞLANIRIM?
  bitane daha sorum var 1 tane sinyal alıyorum çok güçlü şifresinide biliyorum girdiğimde,herhangi bi siteyi açmayı denesem bi yönlendirme geliyor:Login.skylink.net diye orda login ve password istiyor çok güçlü galiba hiçbirsiteyi açmıyor ancak o siteyi açıyor ve login parola istiyor yani loginle parolayı girsem ondan sonra açılacak. bunu nasıl kullanabilirim?
  not:login ve parolayı bilmiyorum.

  • #17 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Mac filtrelemeli aglara bağlanmak için bir yazım var, aratırsanız bulabilirsiniz.

   Diğer bahsettiğiniz ağda firewall tarzı bir sistem olabilir. Benzeri bir sistemi nasıl aştığımla ilgili bir yazim da vardı.

 12. #18 Machine tarafından, tarihinde

  Murat hocam peki bizim mac adresimizi öğrenen şahıs kendi mac adresi ile değiştirip girdi diyelim ben modem arayüzünden o kişiyi tespit edebilir miyim ?

  Yoksa aynı mac adresi olduğu için anlaşılmaz mı ?

  Teşekkürler

  • #19 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Kendi IP adresiniz belli olduğu için modemden sizinle aynı MAC adresinde fakat farklı IP adresindeki kullanıcıyı bulabilirsiniz.

 13. #20 sezen tarafından, tarihinde

  bir internet adresi var pcden hatta cepten bile sinyali cok yüksek fakat bt5 wash -i mon0 komutunu yazdıgımda sınyali en düşük olan adresleri buluyor fakat sinyali yüksek olanı bulmuyor
  airodump-ng mon0 komutunu girdiğimde o adres cıkıyor fakat bir seyi farkettim pwr yazan yerde yüzde 46 en fazla elli oluyor o adresin şifresini nasıl kırabilirim

 14. #21 Ali tarafından, tarihinde

  Ya wps pini buluyorum.
  Ama Pini her denediyim saniye şifre deyişiyor bi çözüm var mı?
  Murat Abi

 15. #22 nzh tarafından, tarihinde

  Merhaba murat bey sizin bu anlattiginiz yontemden yardim alarak galaxy note 2 mobil cihazimla mac filtrelemeyi asip nete baglandim fakat suan elimde genaral mobile discovery cihazi var ama onun mac adresini degistiremiyorum herseyi birebir ayni yapmama ragmen degismiyor bununla ilgili bir bilginiz var mi tesekkur ederim

  • #23 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Merhaba.
   ifconfig komutunu tek başına yazdığınızda telefonlarda wlan0 olarak kartı görebiliyor musunuz? Örneğin benim Nexus4’te gözükmüyor. Bu yüzden telefonda deneyemedim.

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi