Erkekler, bu satırın başından itibaren çok dikkatli okuyun 🙂

Bildiğiniz gibi Mango; sevgilisi olan erkeklerin içeri zorla sürüklendikleri, kolayca çıkamadıkları ve uzun saatlerini harcadıkları mağazalardan. Sevgilinizle buraya girdiyseniz her metrekaresini gezmeden ve 2 saatten önce çıkamayacağınızı bilirsiniz. Bu yüzden erkeklerin korkulu rüyalarındandır. Neyseki sevgilim bu gibi işleri çabuk hallediyor. Çabucak çıkarken içerdeki benimle aynı kaderi paylaşan hemcinslerime hüzünlü gözlerle bakarak ayrılıyorum.

Geçen haftasonu yine böyle bir Mango’dayız. Kıyafetlere bakarken yine xx,99 şeklinde etiketler gördüm. Bu tip olaylarda para üstü olan 1 kuruşu istiyorum. Sizde isteyin. Sizin gibi 1 milyon kişiden 1 kuruş fazla alsalar 10 bin TL kar ediyorlar.

Kasada paramızı ödedik, fişimizi aldık. Ben can alıcı soruyu sordum: “1 kuruşunuz var mı?”. Kasiyer kısa bir şaşkınlığın ardından kasaya baktı. Çıkartıp 5 kuruş verdi. Evet 5 kuruş. Yazıyla beş. Ben 1 kuruş istediğimi belirttim. Kasiyer kız ise “Evet ama 1 kuruşum yok malesef.” dedi. Peki diyip aşağıdaki gibi gülümseyerek dışarı çıktım. Mango’yu 4 kuruş zarara sokmuştum…

2 Yorum

  1. #1 Sefa AYDIN tarafından, tarihinde

    Tebrik ederim sizi. Aynı şeyi Ben KİPA’da yaptım. Ama onlar bana 1 kuruş verdiler 🙂 her gittiğim yerdede aklıma geldikçe de yapıyorum. Çünkü birşey farkettim. Şuanda Kumbaramda 1 Kuruşlar toplamda 6 TL oluşturmuşlar. Burda önemli olanın 1 kuruş olmadığını söylememe gerek yok aslında.. 🙂

    bu arada siteniz çok sadece ve şıkmış 🙂

    • #2 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

      Bende aklıma gelen yerlerde yapıyorum. Yurtiçi Kargo’da da yaptım aynı şeyi. İşleri biraz daha ilerletip “4 kuruşum yok, 95 kuruş versem olur mu?” diye sormayı düşünüyorum ilerde. Sizin/benim kumbaramızdaki paralar bile 6TL olabiliyorsa kim bilir o firmaların kumbaraları ne kadar oluyordur bir günde.

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi