Öncelikle şarkımı vereyim. Hem dinleyin hem okuyun 😉

Şişe Kapağı

Ne zamandır kafamda yazmayı düşündüğüm bir kaç yazı var. Fakat iş-güç derken fırsatım olmuyor bir türlü. Yavaş yavaş unutmaya başladım yazacaklarımı 🙂

Bir tanesi  “özürlü mü, engelli mi?” sorusu hakkında. Bence engelli kelimesi daha güzel. Özürlü kelimesi biraz daha hakaret içeriyor gibi geliyor bana.  Ama son zamanlarda sadece bana öyle geldiğinden korkar oldum. Gördüğüm birkaç “özürlüler merkezi” tabelası, İETT’nin tramvay duraklarına astığı “özürlü vatandaşlarımızın dikkatine” başlıklı yazılar, okulda engelliler için topladığımız kapaklar için konulan kutunun üstüne “özürlü” yazılması gibi olaylar buna sevk etti beni.

Özürlü yazan özürlülere, “özürlü müsünüz?” diye sormak istiyorum!

Kapak toplama konusuna geleyim. Önce Ataşehir, sonra Kadıköy Belediyelerinin yaptığı projeyi şimdi de Maltepe Belediyesi yapıyor. 250kg pet şişe kapağı karşılığında bir adet tekerli sandalye veriyorlar. Bende görüştüm ve okulda buınların afişlerini astık. Kapak topluyoruz. Çantamın içi kapak dolu 🙂 Uzun süredir okulda afişlerini astık ve toplamaya başladık. Üniversitede çalışan birisi de aynı proje için kapak topluyormuş. Tabi bizim öğrenci olarak kutu koymak için bir çok izin almamız gerekiyor. Fakat üniversite bünyesinde koyulduğu için izin olmadan halledilmişti. Tek eksiği “üniversiteli” öğrencilerin içine çöp dışında kapak atmayı öğrenmesiydi.

Bizde gerekli yerler ile konuştuk ve o kutuyu afişlerle süsledik, üzerine kapat atılabilecek bir delik açtık, kantinin karşısına koyduk. İlk haftadan aldığımız geridönüş çok güzeldi. Koyduğumuz boş kutu bariz bir şekilde ağırlaşmıştı 🙂 Arada gelip geçerken bakıyorum ve kapak atan insanları gördükçe yaptığımız işle gurur duyuyorum.

Müzik bittiyse bunu dinleyebilirsiniz

Bu aralar hayatımda yaptığım en güzel proje ile uğraşıyorum. Bu aralar dediğim 2-3 aydır uğraşıyorum.
Fikirsizler sayesinde kendimi geliştircek birşeyler buldum 🙂  Yeni tasarıma geçmeye karar verdik. Bu gece yeni tasarımı bitirdim. Kodlamalar zaten hazır. Alpha, Beta derken alıp yürüyecek umarım bu proje. Çıktığında duyuracağım burdan 😉 İçim-dışım CSS, HTML, ASP oldu.

Sinemaya gidemedim son zamanlarda. İki tane istediğim film vardı. Vampires Suck ve Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: 1. Bölüm
İkisine de fırsat bulup gidemedim. Hala izlememiş olan birisi varsa gidelim.

Avon’un güzel, şık ve uygun fiyatlı kolyeleri varmış. Kendime almadım tabiki. Ama başka birisine aldım. Beğendi 😉

Bütün dizilerim tatile girmiş. Merlin ve The Listener’ı izliyodum boş kaldıkça. Onlarda bitti. Dizi arıyorum vakit geçirtcek. Önerilerinizi bekliyorum.

Neyse çok uzun yazdığımı hissediyorum. Okurlarımı sıkmayayım 😛 İlerki günlerde farklı bir konuya değineceğim. Yeni öğrendiğim bişeyler var 🙂

Yazımı son günlerde beğendiğim bir sözle kapatıyorum:

cause two can keep a secret if one of them is dead

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi