Sonunda yapabildim. Netbook’umdaki kapalı bir servis yüzünden olmuyormuş. Öncelikle onu belirteyim: Windows XP’de “Uzaktan Erişim Bağlantı Yöneticisi” adlı servisin açık olması gerekiyor. Bu servis modem ile ilgili bağlantılardan sorumlu.

Telefonu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Telefonun ekranında 4 seçenek beliriyor. En alttaki olan “PC’yi İnternete Bağla” seçeneğini seçiyoruz.

Sağ alttaki donanım bulundu balonları bitince Bilgisayarım penceresinde yeni bir simge görüyoruz. Eğer bilgisayarınızda Autorun özelliği açıksa direk yükleme penceresi gelebilir. Gelmezse bu simgeye tıklayıp içindeki programı çalıştırın.

Kullanım şartlarını vs. kabul edip yükleyin. Zaten hemen telefonunu bulup bağlantıyı hazırlamaya başlayacaktır. Bağlan butonuna basın ve internetin keyfini çıkartın 🙂

8 Yorum

 1. #1 Ümit C.Y. tarafından, tarihinde

  joikuspot ile telefondaki interneti kablosuz payşaltırabilirsin : )

  • #2 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   E63 ile ilgili uzun bir yazı hazırlamam gerekli sanırım.
   Joikuspot Premium kullanıyorum (H)

 2. #3 Serdar tarafından, tarihinde

  Selamlar. e63 telefonu mac’e bağlayarak da modem olarak kullanmak mümkün mü acaba?

  • #4 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   USB ile bağladığınızda Windows için driverları geliyor. Çıkarılabilir disk olarak içinde gelen yazılımı windows’a yükleyebiliyorsunuz. Böylece modem olarak kullanıyorsunuz.

   Mac için hiç denemedim ancak Joiku Spot adlı programla telefonunuzu kablosuz modem gibi kullanıp, 3G internetinizi paylaştırabilirsiniz.

 3. #5 haldun tarafından, tarihinde

  mrb e 63 u wifi modem olarak kullanabilirmiyim ıpad ten bağlanmak istiyorum… bi turlu beceremedim….

 4. #7 büşra tarafından, tarihinde

  ya lütfen bana yardım edin telefonum E63 model telefonuma internet bağlantısı için joıkuspot indrdm ama nereye yüklendiğini bulamıyorum yardım eder misiniz ?????

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi