14 Şubat Sevgililer GünüBir 14 Şubat’ı da böylece geçirmiş olduk. Herkesin sevgililer günü kutlu olsun. Güzel bir gün ve güzel bir film ile kutladık 🙂

Kübra ile buluşup Tron Efsanesi adlı filme gittik. Bilim-kurgu sever olduğumuz için büyük bir keyif aldık. Sevgililer günü olduğu halde sinema bomboştu.

Filmde bazı noktalara pek fazla değinilmeden geçmiş ama genel itibariyle hikaye, müzikleri efektleri harikaydı. Biz girmeden önce kaç boyutlu olduğuna bile bakmamıştık. Girerken gözlük dağıttıklarını görünce “aaa 3 boyutluymuş” dedik.

3 boyutlu olmasını beğenenler kadar beğenmeyenler de olmuş. Biz beğenenlerin tarafındaydık. Tabiki tüm film 3 boyutlu değildi, bazı sahneler ve 2 boyutlu olan kısımlar gözlükle izlenebilecek hale getirilmişti. 3 boyutta gerçekten de üstünüze gelen cisimleri görüyorsunuz.

Eve gittiğimde 1982 yapımının fragmanını seyretmeye kalktım. Dönemin imkanlarıyla çekilen güzel bir film olabilir ama 2010 teknolojisiyle başa çıkamaz. Hatta eski yapımında yarış sahneleri bilgisayarlı ve 3 boyutlu olarak hazırlanmış. Bu bile o yıllar için büyük bir başarı.

Salondan çıkışta hatıra kalsın diye gözlükleri de aldık 🙂

2 Yorum

  1. #1 k.ş tarafından, tarihinde

    daha dogrusu gözlükleri çaldık :))

  2. #2 Murat tarafından, tarihinde

    🙂 evet çalmış olabiliriz

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi